Macierewicz przerwał milczenie. Zwrócił się bezpośrednio do dwóch osób!

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz w ostatnich miesiącach nie był zbyt aktywny w mediach. Ostatnio przerwał jednak milczenie. Były szef MON wygłosił bowiem swój felieton na antenie TV TRWAM. Podczas rozmowy zwrócił się bezpośrednio do dwóch osób.

Antoni Macierewicz to postać, która w Polsce budzi skrajne emocje. Były minister edukacji słynie bowiem z kategorycznym wypowiedzi. Polityk bardzo mocno zaangażował się również w kwestię wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Jest szefem komisji, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Macierewicz w środowisku PiS uchodzi za wielkiego patriotę. Jego zwolennicy mówią, że zawsze dbał o dobro Polski i wszystko, co robił w sferze publicznej, robił na chwałę naszego narodu. Inni twierdzą z kolei, że Antoni Macierewicz głównie szkodzi, a jego wypowiedzi kompromitują nasz kraj za granicą.

Po tym, gdy Macierewicz przestał pełnić funkcję szefa MON na jakiś czas zniknął z mediów. Od czasu do czasu wprawdzie pojawiał się gdzieniegdzie, jednak raczej stronił od publicznych wystąpień.

Antoni Macierewicz przerwał milczenie. Zwrócił się do dwóch osób

Ostatnio Antoni Macierewicz przerwał milczenie. Polityk PiS wystąpił na antenie TV Trwam o. Rydzyka, gdzie wygłosił swój felieton. Odniósł się m.in. do ustawy 447, o której w Polsce mówi się coraz więcej. Dotyczy ona bezspadkowego mienia żydowskiego, które Polska miałaby zwrócić.

–  Miałaby ona (presja USA – przyp. red.) doprowadzić do wypłacenia przez Polskę jakichś rekompensat, jakichś olbrzymich pieniędzy środowiskom żydowskim. Punktem odniesienia tego zjawiska jest ustawa podjęta przez Kongres Stanów Zjednoczonych, mówiąca o tym, że Departament Stanu ma monitorować proces reprywatyzacji – i ewentualnie także to, co zostało ustalone jeszcze przez ministra Bartoszewskiego w okresie Akcji Wyborczej Solidarność – zasilania środowisk żydowskich efektami mienia bezspadkowego, tak żeby rekompensować im dramat Holokaustu. Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim – powiedział Antoni Macierewicz.

ZOBACZ:
Meghan i Kate walczą z plotkami! Relacje kobiet zaskakują

Macierewicz zwrócił się też bezpośrednio do dwóch osób. Mowa o Stanisławie Michalkiewiczu i Grzegorzu Braunie.

– Są to środowiska marginalne, które chcąc wejść do Parlamentu Europejskiego, chcąc wejść do polskiego Parlamentu – chcą to uczynić kosztem Prawa i Sprawiedliwości, chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski. Jeżeli osłabimy PiS, to damy drogę takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska (…) panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – oświadczył.