To może być przełom w kampanii wyborczej. Schetyna właśnie to ogłosił!

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego przybiera na tempie. Grzegorz Schetyna, lider PO, postanowił je dodatkowo podkręcić. Dziś ogłosił propozycję, która może być punktem zwrotnym.

Całkiem niedawno Jarosław Kaczyński zorganizował konferencję prasową, w trakcie której zwrócił się do liderów opozycji. Oświadczył, że poprosił ich, aby podpisali deklarację ws. euro.

– Wysłałem przed chwilą do przywódców największych formacji parlamentarnych, czyli do Grzegorza Schetyny i Pawła Kukiza projekt deklaracji, którą podpisałem. Jest to deklaracja ponad podziałami politycznymi, która odnosi się do interesów państwa i polskich obywateli. Chodzi o to, by te formacje zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro zanim Polska nie osiągnie poziomu państw na zachód od naszych granic – powiedział wówczas Jarosław Kaczyński.

– Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże dojrzałość polskiej klasy politycznej. Złotówka chroni nas przed wstrząsami, chroni nasz rozwój i poziom stopy życiowej, a także umożliwia podnoszenie tej stopy. Wydaje się ona z punktu widzenia politycznego niekontrowersyjna – dodał.

To może być przełom w kampanii wyborczej. Grzegorz Schetyna właśnie to ogłosił

Na apel Jarosława Kaczyńskiego jako pierwszy odpowiedział Paweł Kukiz, który oświadczył, że podpisze deklarację, o której mówił prezes PiS.

– Szanowny Panie Prezesie, oczywiście, że podpiszę tę deklarację. Chcę jednak przy okazji przypomnieć, że Kukiz’15 (wspólnie z Prawicą RP) już w marcu ubiegłego roku złożył w Sejmie projekt uchwały w sprawie potwierdzenia złotego jako polskiej waluty – napisał Paweł Kukiz. „

– Niestety, od czasu złożenia nasz projekt (jak wiele innych dobrych projektów K’15) do dziś leży w sejmowej zamrażarce – dodał.

ZOBACZ:
Wściekli będą nawet nauczyciele. Broniarz właśnie ogłosił decyzję

Po czasie do całej sprawi odniósł się zaś Grzegorz Schetyna, który podczas piątkowej konferencji prasowej oświadczył, że jest gotowy wziąć udział w debacie z Jarosławem Kaczyńskim. Potwierdził to też za pośrednictwem Twittera.

– Wzywam Prezesa Jarosława Kaczyńskiego do bezpośredniej debaty między nami o miejscu Polski w Unii Europejskiej – napisał.

Eksperci podkreślają, że debata Schetyna-Kaczyński może być punktem przełomowym w trwającej kampanii wyborczej. Od jej wyniku może zależeć bowiem poparcie zarówno dla Koalicji Europejskiej, jak i PiS.