PiS właśnie odciął się od Pawłowicz? Padły ważne słowa

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych posłanek w polskim Sejmie. Chodzi przede wszystkim o wpisy, które publikuje w sieci polityk.

Krystyna Pawłowicz to postać, która w naszym kraju budzi wiele kontrowersji. Wypowiedzi posłanki generują bowiem ogromne emocje. Posłanka szczególnie aktywna jest przede wszystkim na Twitterze, gdzie regularnie zamieszcza różnorakie wpisy.

Całkiem niedawno zwróciła się do Magdaleny Adamowicz, żony zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. To, co napisała wywołało oburzenie wśród społeczności internetowej.

„Pani Adamowicz, a Jakie ma pani kompetencje, poza byciem „żoną zamordowanego prezydenta miasta”, nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP – by kandydować i zasiadać w imieniu RP w unijnym parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią?” – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz na wylocie z PiS?

Przytoczony wyżej wpis, a także inne kontrowersyjne wypowiedzi posłanki były komentowane przez rzecznik PiS, Beatę Mazurek. Ta opublikowała na Twitterze wpis, w którym odniosła się do wypowiedzi Krystyny Pawłowicz.

„Wpisy Krystyny Pawłowicz są wyłącznie jej opiniami.Nie jest to w jakimkolwiek stopniu stanowisko PiS ani naszego rządu” – napisała Beata Mazurek na Twitterze.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy Beata Mazurek zabiera głos ws. wypowiedzi Krystyny Pawłowicz. Rzecznik prasowa PiS mówiła o tym także kilka dni temu podczas swojej wizyty na antenie Polskiego Radia.

Od tego postulatu Broniarz nie odstąpi. Powiedział to wprost

Posłanka partii rządzącej oraz kandydatka Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego dała do zrozumienia, że PiS odcina się od wypowiedzi Pawłowicz.

Mazurek przypomniała też, że Pawłowicz nie należy do partii PiS. Jest jedynie członkinią klubu parlamentarnego tego ugrupowania. „Krystyna Pawłowicz nie jest członkiem PiS i ponosi odpowiedzialność za to, co publikuje na Twitterze” – powiedziała posłanka na antenie Polskiego Radia.

„Wielu z nas nie inicjowałoby wielu z tych rozmów. Ocenę pozostawiam tym, którzy z TT korzystają” – dodała.

Internauci sugerowali wówczas, że Krystyna Pawłowicz może znaleźć się na wylocie z klubu parlamentarnego PiS. Zauważyli bowiem, iż ta przysparza partii rządzącej coraz więcej problemów.