Atak na redakcję wRealu24! Marcin Rola nagrał film

0
Marcin Rola o ataku na wRealu24
Marcin Rola o ataku na wRealu24

Ataki na niezależne media nasilają się. Już wkrótce w całej Unii Europejskiej zostanie wdrożona dyrektywa potocznie nazywana ACTA 2. Lobbowały za tym m.in. niemieckie i lewicowe koncerny medialne, które nie lubią konkurencji i – szczególnie w Polsce – trzymają w garści niemalże 100% rynku. Tym jednak razem nastąpił atak nie polityczny, a fizyczny. Redakcja prawicowej telewizji wRealu24, której redaktorem naczelnym jest Marcin Rola, przeżyła prawdziwy nalot.

Niewiarygodne? A jednak. Doszło bowiem do tego, że niewygodne dla niektórych środowisk w naszym kraju media, są atakowane już nie tylko insynuacjami i ustawami. Ludzie wrodzy prawicy sięgają po coraz bardziej radykalne metody.

W czwartek boleśnie przekonali się o tym twórcy internetowej telewizji wRealu24. Jej redaktor naczelny, Marcin Rola, zamieścił w mediach społecznościowych wstrząsającą relację. Jak się okazuje, na redakcję wR24 przeprowadzono prawdziwy nalot.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Furia na opozycji. Danuta Holecka z nową funkcją

„Szokujący fizyczny atak na propolską telewizję wRealu24! Czy to konsekwencja niezależności dziennikarskiej? Czy to próba zastraszenia dziennikarzy?” – pyta na Facebooku Marcin Rola. Co konkretnie się stało?

Otóż, jak przekazują właściciele wRealu24, w czwartek około godziny 16 – wykorzystując chwilową nieobecność redakcyjnej ekipy – do ich studia wtargnęli nieznani sprawcy. Zdewastowali część sprzętu, pozostałą ukradli. 

„Nie odbieram tego jako zwykłą kradzież, a jako atak na niezależną telewizję” – mówi oburzony Marcin Rola. I zamieszcza film, na którym pokazuje zniszczenia.

Policja zainteresowała się bestialskim atakiem na naszą redakcję. W tej chwili trwają czynności i zabezpieczane są…

Opublikowany przez Telewizja WRealu24 Czwartek, 25 kwietnia 2019

PILNE! Szokujący fizyczny ATAK na propolską telewizję wRealu24! Czy to konsekwencja niezależności dziennikarskiej? Czy to próba zastraszenia dziennikarzy?

Opublikowany przez Marcin Rola Czwartek, 25 kwietnia 2019

Dzisiejszy skandaliczny atak na naszą telewizję wRealu24 odczytuję jako drugie ostrzeżenie. Pierwszym ostrzeżeniem był…

Opublikowany przez Marcin Rola Czwartek, 25 kwietnia 2019

Dziennikarz początkowo był zawiedziony także postawą policji. Ta zjawiła się na miejscu, ale zdecydowanie zbyt wolno. „Gdyby to była redakcja Krytyki Politycznej, albo Gazety Wyborczej, to zjawiłoby się kilka radiowozów i helikopter” – grzmiał ironicznie Rola.

  1. Skandal w niemieckim serialu! W ten sposób przedstawili Polaków
  2. Roksana Węgiel będzie załamana. Te słowa poszły na żywo
  3. Broniarz zawieszając strajk wygrał? Wyśmiał to minister PiS

źródło: własne, wRealu24