Tusk dał sygnał. Każe ludziom zebrać się w jednym miejscu

Lewicowo-liberalne środowiska w ekstazie. Donald Tusk w Warszawie zjawi się już 3 maja. Były premier, obecny przewodniczący Rady Europejskiej, dał środowiskom antyrządowym sygnał. Każe zebrać się w jednym miejscu, gdy dotrze już do stolicy.

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Już za miesiąc wybory do Parlamentu Europejskiego. Z kolei jesienią wybierzemy posłów i posłanki. Nie ulega wątpliwości, że to te drugie wybory wywołają znacznie większe emocje, niż walka o mandaty europejskie.

O władzę w kraju chcą bowiem walczyć dosłownie wszyscy. Celem opozycji jest jak najszybsze odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei ludzie Jarosława Kaczyńskiego, chcąc kontynuować reformowanie kraju, nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Broniarz właśnie to powiedział. Skandaliczne słowa, które przejdą do historii

POPULARNE  Schetyna i Tusk zapadną się pod ziemię. To miało nigdy nie wyjść na jaw

Nie mniej znaczące będą wybory prezydenckie za rok. W nich prawdopodobnie wystartuje Donald Tusk, tuż po powrocie z Brukseli. Jednakże zanim to nastąpi, były premier spróbuje pomóc swoim byłym partyjnym kolegom w kraju ograć PiS.

Uczyni to m.in. pojawiając się w stolicy 3 maja. Donald Tusk w Warszawie ma rzekomo wygłosić nadzwyczajne przemówienie. Zapowiedział to już kilkanaście dni temu. Nic więc dziwnego, że cała Polska czeka na przemówienie byłego premiera. Ten nie ukrywa, że zależy mu na zebraniu jak największej liczby osób w jednym miejscu.

Donald Tusk 3 maja w Warszawie

„Serdecznie zapraszam na spotkanie 3 Maja o 14 na Uniwersytecie Warszawskim. Co prawda, w Auditorium Maximum nie ma już miejsc, ale na dziedzińcu będzie telebim, a ja będę do Waszej dyspozycji także po wykładzie. To jest Dzień Konstytucji. Nasze święto” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

POPULARNE  Euro w Polsce? Ta sonda jest miażdżąca!

„Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach” – tak brzmi tytuł wykładu, który Donald Tusk wygłosi w Warszawie. „To może być najważniejsze wystąpienie w tej kampanii” – mówił Wirtualnej Polsce Leszek Jażdżewski z Liberte. Jego wydawnictwo jest odpowiedzialne za przygotowanie wizyty byłego premiera w Polsce.

Miejmy nadzieję, że przy okazji wizyty byłego premiera nie dojdzie do prowokacji. Zaprasza przecież wszystkich Polaków, a doskonale wiemy, jak może skończyć się nierozdzielone przez służby zgromadzenie, na którym twarzą w twarz staną wyborcy PO, PiS i innych czołowych opcji.

  1. PiS odpowiada na oburzający wpis Tuska. Mocny zarzut!
  2. Będzie rekonstrukcja rządu? Mamy oficjalne stanowisko PiS
  3. Nie chodziło tylko o lustrację. Przerażający powód zamachu stanu z 1992 r.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: