Kiepscy to serial dla idiotów? Andrzej Grabowski odpowiedział szczerze

0
Andrzej Grabowski o sitcomie Świat według Kiepskich telewizji Polsat
Andrzej Grabowski o sitcomie Świat według Kiepskich telewizji Polsat

Nie jest oczywiste czy wszyscy lubimy, ale na pewno wszyscy znamy sitcom „Świat według Kiepskich”. To kultowa produkcja telewizji Polsat, w której legendarne role wciąż odtwarzają aktorzy tacy jak: Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys czy Marzena Kipiel-Sztuka.

W ubiegłym roku fanami „Kiepskich” wstrząsnęły medialne spekulacje o rzekomych planach zdjęcia z anteny legendarnego sitcomu. Telewizja Polsat zaprzeczyła jednak takim doniesieniom. I przystąpiono do produkcji kolejnego sezonu.

Ten będzie emitowany już wiosną bieżącego roku. Tymczasem Andrzej Grabowski, odtwórca roli Ferdka, udzielił wywiadu dla Radia Zet. I odniósł się do popularnej w wielu środowiskach tezy mówiącej, że „Świat Według Kiepskich to sitcom dla idiotów”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ryszard Kotys składa zaskakującą deklarację. Fani zdumieni

W programie Szymona Majewskiego „Nie mam pytań” pojawił się temat tego, do jakiego odbiorcy skierowany jest kultowy sitcom telewizji Polsat. Czy faktycznie targetowany jest na – oględnie mówiąc – niezbyt bystrych odbiorców? Grabowski zaprzeczył.

Kto ogląda „Świat według Kiepskich”?

Znany aktor, serialowy Ferdek przyznał, że na w pierwszych latach faktycznie miał swoistą sinusoidę i nienawidził serialu „Świat według Kiepskich”. Zdradził, że niechętnie pojawiał się na kolejnych nagraniach, jednak nie chciał od razu rezygnować. Poprawił się później, że Kiepscy to właściwie sitcom, gdyż każdy odcinek ma inną fabułę.

– Nakręcimy 500 odcinków, i to jest 500 mini-fabuł. Lepszych, gorszych, głupszych, mądrzejszych – tłumaczył aktor. Następnie dość filozoficznie stwierdził, że powierzchowna – jak niektórzy twierdzą – głupota „Świata według Kiepskich”, głębiej kryje jakiś przekaz. I że nie jest to mądrość, a – jak nazwał to Andrzej Grabowski – nadgłupota.

ZOBACZ:
Roksana Węgiel będzie załamana. Te słowa poszły na żywo

Ostatecznie obalił tezę, jakoby „Świat według Kiepskich” był produkcją skierowaną do odbiorcy mniej inteligentnego. Zauważył, że przecież sitcom ten oglądają przedstawiciele niemalże wszystkich grup społecznych, włącznie z ludźmi wysoko wykształconymi.

Czy faktycznie sukces ŚWK tkwi w tym, że każdy interpretuje go na swój sposób? Faktem jest, że wyniki tej kultowej produkcji trudno będzie przebić. Przed nami już 32. sezon. Łącznie powstało już 550 odcinków, a końca nie widać!

  1. Co się stało z Grabowskim? Jego wygląd zmienił się o 180 stopni
  2. Robert Gonera rozniósł galę TVN. Zwyzywał Gessler i Wellman
  3. Cezary Gmyz przesadził? Niebywale zmieszał z błotem szefa ZNP!
  4. Marta Manowska wspomina zmarłego Cezarego. “Dawał nam znaki” [WIDEO]