Tego pewnie nie spodziewał się on sam. Boruc doceniony przez Anglików!


Artur Boruc to żywa legenda polskiej piłki. 39-letni bramkarz aktualnie jest zawodnikiem występującego w Premier League AFC Bournemouth. Niedawno otrzymał od władz klubu kapitalną informację.

Artur Boruc to legendarny golkiper polskiej reprezentacji. W swojej karierze zwiedził też kilka wielkich klubów. Występował bowiem w Celticu Glasgow, Fiorentinie czy Southampton.

Obecnie, od kilku lat, pozostaje graczem AFC Bournemouth. Razem z tym klubem awansował do Premier League i początkowo pełnił rolę pierwszego bramkarza. Z czasem stracił miejsce w składzie, jednak w tym sezonie znów powrócił do bramki zespołu nazywanego „Wisienkami”.

Wraz z końcem sezonu do końca dobiega jednak kontrakt Polaka z angielskim klubem. Wielu kibiców było więc pewnych, że Artur Boruc opuści zespół i wróci do Polski.

Artur Boruc doceniony przez Anglików!

Okazuje się jednak, że w sprawie Boruca sprawa potoczy się zupełnie inaczej. Tamtejsze media rozpisują się bowiem, że 39-letni bramkarz otrzyma od klubowych włodarzy kapitalny prezent. Według ich informacji polski golkiper otrzyma propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

Te doniesienia potwierdza trener AFC Bournemouth, Eddie Howe. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że nie wyobraża sobie, aby Artur Boruc opuścił zespół „Wisienek”. „Absolutnie (nie wyobraża sobie odejścia Boruca – przyp. red.). Boruc pokazał jak wiele ma do zaoferowania” – powiedział szkoleniowiec.

ZOBACZ:
Wałęsa nie wierzy we własnego syna? Co za wypowiedź

Artur Boruc trafił do AFC Bournemouth w 2015 roku. Związany jest z nim już niemal przez cztery lata. W obecnych rozgrywkach angielskiej Premier League Polak rozegrał dwanaście spotkań. Co ciekawe, w tym czasie zdołał złapać dwie żółte kartki, co świadczy o tym, że charakter Polaka podczas pobytu na Wyspach zdecydowanie się nie stępił.

Oprócz występów w Premier League nasz rodak zanotował też cztery mecze w Pucharze Ligi Angielskiej oraz jedno spotkanie w Pucharze Anglii.

Nowy kontrakt dla Boruca byłby zaskoczeniem również dla niego samego. Wydawało się bowiem, że klub zechce pozbyć się 39-letniego zawodnika i postawić na kogoś młodszego. Tymczasem on nadal cieszy się w klubie ogromnym szacunkiem.