Trzaskowski upokorzony. Jest decyzja sądu!

Kilka dni temu Rafał Trzaskowski ogłosił, iż Marsz Suwerenności, który w Warszawie organizują narodowcy, nie odbędzie się. Ci odwołali się jednak do sądu i wygrali. Prezydent stolicy zapowiedział jednak apelację, co uczynił.

Kilka dni temu media obiegła kuriozalna informacja. Okazało się bowiem, że Rafał Trzaskowski zdecydował o odwołaniu Marszu Suwerenności, którego organizatorami są narodowcy. Wydarzenie miało odbyć się 1 maja w Warszawie.

Trzaskowski ogłosił tę informację za pośrednictwem strony stołecznego Urzędu Miasta.

„Pierwsza decyzja dotyczy zgromadzenia na trasie: plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, ul. Świętokrzyska, z zakończeniem na ul. Jasnej. We wniosku organizator wskazał  10 000 uczestników. Powodem zakazu jest wcześniejsze zajęcie terenu przez Kancelarię Prezydenta RP pismem z 14 stycznia 2019r. o wydanie zezwolenia na zajęcie pl. Zamkowego w celu przygotowania i przeprowadzenia centralnych uroczystości Narodowego Święta 3 Maja z udziałem Prezydenta RP. Na pl. Zamkowym od 30 kwietnia 2019 r. mają być budowane trybuny i podesty. Do ich budowy wykorzystywany ma być ciężki sprzęt i maszyny budowlane. Organizator uroczystości państwowych otrzymał w tym zakresie stosowne zezwolenie Zarządu Terenów Publicznych na wykorzystanie terenu” – czytamy.

„Dodatkowo 1 maja na Zamku Królewskim odbędzie się spotkanie premierów, organizowane na zaproszenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu pn. „Together for Europe. High Level Summit” uczestniczyć będą szefowie państw i rządów krajów Unii Europejskiej: Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier. Wydarzenie to może także wpłynąć na możliwość ograniczenia przez Służbę Ochronę Państwa dostępności do Zamku Królewskiego od strony pl. Zamkowego. Zaproponowana przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zmiana miejsca zgromadzenia nie została przez organizatora zaakceptowana” – napisano.

Rafał Trzaskowski odwołał marsz. Narodowcy zareagowali

Zaraz po tym głos w całej sprawie zabrał Krzysztof Bosak, który przyznał, że narodowcy nie zamierzają zostawić sprawy samej sobie. Zgłosili ją więc do sądu, a ten przyznał im rację i uchylił decyzję, którą podjął Rafał Trzaskowski. Wściekły prezydent Warszawy zapowiedział wówczas apelację. Dziś wiemy już, jaki jest rezultat jego odwołania.

Big Brother: Widzowie oburzeni nowym uczestnikiem. "To złamanie zasad!"

„Po Sądzie Okręgowym teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił zażalenie prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Oznacza to, że Marsz Suwerenności przejdzie ulicami miasta już w środę 1 maja” – podał serwis wp.pl.

Jeszcze wcześniej Trzaskowski zapewniał jednak, że jeżeli podczas wydarzenia będą miały miejsce niepokojące ekscesy, marsz zostanie rozwiązany.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL:

  • Krzysztof Jackowski powiedział, kto wygra wybory prezydenckie. Zaskoczenie?Znany jasnowidz Krzysztof Jackowski znów zaskoczył wszystkich swoją wizją. Tym razem usłyszeliśmy, kto zostanie prezydentem Polski w 2020 roku. Bardzo… Read more » OTOPRESS…
  • Krzysztof Jackowski powiedział, kto wygra wybory prezydenckie. Zaskoczenie?Krzysztof Jackowski powiedział, kto wygra wybory prezydenckie. Zaskoczenie?
    Krzysztof Jackowski znów zaskoczył odważną tezę. Usłyszeliśmy bowiem, kto – zdaniem jasnowidza z Człuchowa – wygra wybory prezydenckie 2020. Taka prognoza bez wątpienia zadowoli ogromną część Polaków. Emocje będą do…