Tusk twittuje o Lechii Gdańsk. Kibice odpowiadają natychmiast

Twitter - Donald Tusk o Lechii Gdańsk
Twitter - Donald Tusk o Lechii Gdańsk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk bez wątpienia zdaje sobie sprawę, że kibice – mówiąc oględnie – za nim nie przepadają. Były premier naraził się im wielokrotnie. Szczególnie kibice Lechii Gdańsk kilkukrotnie dali wyraz antypatii do tego polityka. Dziś Twitter zawrzał. 

Były premier uwielbia gdy Twitter rozgrzewa się do czerwoności po jego wpisach. Tym razem tematem krótkiego wpisu była Lechia Gdańsk. Klubowi z Pomorza były premier naszego kraju kibicuje od lat młodości. Jednakże jego dzisiejsi kibice woleli by, żeby Tusk nawet nie wspominał o Lechii.

Dziś Lechia Gdańsk zdobyła Puchar Polski. Po golu w 96. minucie spotkania, autorstwa Autora Sobiecha, gdańszczanie pokonali w Białymstoku Jagiellonię 1-0. Do tego meczu w serwisie Twitter odniósł się Donald Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzej Duda wycofał swoje słowa. Co ze startem w wyborach?

„W wolnym mieście Gdańsku, gdzie korona w herbie jest, mamy swą drużynę, która zwie się BKS!” – napisał Tusk. I rozwścieczył prawą strone podwójnie. Bo nie dość, że po raz kolejny – ich zdaniem – „podszywa się” pod kibica, to jeszcze nazwał Gdańsk „wolnym miastem”. Czyżby tęsknił za czasami, w których spieraliśmy się o stolicę Pomorza z Niemcami?

Twitter: Donald Tusk twittuje o Lechii Gdańsk

Na wpis Tuska błyskawicznie zareagowali jego przeciwnicy. Przypomniano rzecz jasna wymowny transparent z 2011 roku. Kibice Lechii Gdańsk wystosowali wówczas w kierunku obecnego na stadionie premiera jasny przekaz.

ZOBACZ:
Szokujące słowa. Szef globalnego Tesco szczerze o Polakach

„Nie jesteś, nie byłeś, nie będziesz nigdy kibicem Lechii!” – brzmiał ogromny transparent. Ponadto, obok napisu pojawiła się twarz Donalda Tuska.

Temu prostemu przekazowi sprzeciwia się m.in. Tomasz Lis. Dziennikarz polskiej edycji tygodnika „Newsweek” błyskawicznie zaczął bronić byłego premiera pod jego wpisem. Uznał bowiem, że Donald Tusk nie został wyklęty przez kibiców, a przez „kiboli”:

  1. Gdańsk: Mężczyzna chciał zamordować Donalda Tuska
  2. Były premier wydał mocne oświadczenie. „Przykro mi, że muszę to upublicznić”
  3. Koszmarna wpadka Tomasza Lisa! Kiedy usunie to z sieci?

źródło: własne, Twitter