Świat w szoku. Premier Morawiecki powiedział prawdę o Act 447

0
Premier Mateusz Morawiecki o JUST ACT 447
Premier Mateusz Morawiecki o JUST ACT 447

Polska żyje nie tylko echami strajku nauczycieli czy kampanią wyborczą. Równie, a nawet bardziej istotne dla środowisk patriotycznych, są sprawy szerzej międzynarodowe. Ustawa znana za oceanem jako JUST Act 447 budzi ogromne emocje. Bezpośrednio dotyczy bowiem Polski. Teraz głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

W grudniu 2017 roku amerykański Senat jednogłośnie przyjął projekt JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Czy będziemy oddawać Żydom bezspadkowe mienie tylko dlatego, że są Żydami? Tego chciałaby m.in. amerykańska diaspora żydowska. To kolejny sposób na czerpanie pełnymi garściami z majątku ofiar holocaustu. Polacy słusznie się oburzają.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Broniarz spali się ze wstydu. „Rzeczpospolita” właśnie ujawniła prawdę

Mateusz Morawiecki o JUST Act 447

Na szczęście nie mamy zamiaru płacić tego typu haraczy. Premier Mateusz Morawiecki właśnie oznajmił wszem i wobec, co sądzi o tego typu żądaniach kierowanych wobec naszego kraju. Prezes Rady Ministrów udzielił wywiadu „Wirtualnej Polsce„.

„Kraj, który został, wystarczy spojrzeć na zdjęcia Warszawy 1945 roku, absolutnie zniszczony, państwo, którego zniszczona została przyszłość, ludność, która została zmasakrowana, ma prawo się domagać wielkich, ogromnych odszkodowań, a nie być przedmiotem jakichkolwiek odszkodowań” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Mój dziadek odbudowywał Warszawę z gruzów absolutnych. Dzisiaj przychodzi jakiś właściciel tej kamienicy, takiej czy innej narodowości i chciałby ją odzyskać. […] Dla mnie nie ma tematu takiego, że my będziemy zwracać. W moim odczuciu to absolutnie wykluczone, żebyśmy my byli odpowiedzialni za jakiekolwiek odszkodowania. Natomiast my powinniśmy otrzymać ogromne odszkodowania” – grzmiał szef rządu.

ZOBACZ:
Lewa strona w furii. Roksana Węgiel zamieściła taki wpis

To zdecydowana zmiana tonu w stosunku do poprzednich stanowisk obecnego rządu. Temat ten był bowiem z lekka lekceważony przez polityków PiS. To rzecz jasna oburzało środowiska narodowe, którym wreszcie udało się zmusić rządzących do zabrania głosu.

Od wielu miesięcy na sprawę JUST Act 447 uwagę zwracał m.in. Marcin Rola. Właściciel telewizji wRealu24 z uporem maniaka wzywał rząd Zjednoczonej Prawicy do zabrania głosu w tej kwestii. Zarzucał również uległość wobec lobby żydowskiego. Po długim czasie doczekaliśmy się jasnej deklaracji, którą złożył sam premier Morawiecki.

  1. Morawiecki walnął pięścią w stół! Mocne słowa o izraelskim polityku
  2. Tusk dał sygnał. Każe ludziom zebrać się w jednym miejscu
  3. Kidawa-Błońska krytykuje przekop Mierzei. Młody działacz PiS zrównał ją z ziemią