Miażdżące wyniki. Polacy zabrali głos ws. powrotu Tuska

Najnowszy sondaż - czy Donald Tusk ma po co wracać
Najnowszy sondaż - czy Donald Tusk ma po co wracać

Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Na to pytanie rodacy odpowiadają dość zgodnie. Były premier ma się czym niepokoić, jeżeli faktycznie zamierza przystąpić do wyborów prezydenckich w przyszłym roku. Najnowszy sondaż pokazuje jednoznacznie, że prognozy są – oględnie mówiąc – średnie.

Wiele wskazuje na to, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej powalczy o fotel prezydenta RP. Andrzej Duda na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Obecna głowa państwa nie została jeszcze co prawda przedstawiona jako kandydat PiS na kolejną kadencję, ale trudno sobie wyobrazić, by partia rządząca wystawiła kogoś innego.

Tym bardziej, że Andrzej Duda wciąż cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym. Donald Tusk natomiast ma powody do niepokoju. Najnowszy sondaż wskazuje bowiem wyraźnie, co Polacy sądzą o powrocie byłego premiera do krajowej polityki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk twittuje o Lechii Gdańsk. Kibice odpowiadają natychmiast

W sondażu SW Research dla serwisu rp.pl zapytano, co o ewentualnym powrocie byłego premiera myślą Polacy. Co odpowiedział naród, czy Donald Tusk ma po co wracać?

Otóż okazuje się, że 44 proc. ankietowanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu. Z kolei byłego premiera na polskiej scenie politycznej chętnie ponownie zobaczyłoby34 proc. respondentów. Niemal co czwarty Polak (22 proc.) nie ma w tej sprawie zdania.

ZOBACZ:
Andrzej Duda wycofał swoje słowa. Co ze startem w wyborach?

– Częściej za powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki są osoby w wieku 35-49 lat (40 proc.), ankietowani o wykształceniu wyższym (38 proc.), dochodzie netto 3001-5000 zł (40 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. (42 proc.) – podkreśla Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

  1. Kaczyński zdradził, co planuje. Opozycja i Tusk w fatalnej sytuacji
  2. Duda zaskoczył wszystkich. Oto, co powiedział o pensji dla swojej żony
  3. Smutne wieści dla fanów „Kiepskich”. To ostatnie chwile Ryszarda Kotysa

źródło: rp.pl