Grill za półdarmo! Biedronka na wiosnę OSZALAŁA, co na to Lidl?

Biedronka z mega promocjami w maju, co na to Lidl
Biedronka z mega promocjami w maju, co na to Lidl / fot. OTOPRESS

Sezon grillowy za pasem, a Polacy kochają grillować. Nic więc dziwnego, że największe dyskonty pną muskuły. Jak zwykle najbardziej zaciekle rywalizują czołowi gracze w naszym kraju – Biedronka i Lidl.

Przyznać jednak trzeba, że to dyskont spod znaku sympatycznego owada opanował sztukę wabienia Polaków promocjami do perfekcji. W Biedronce – jakkolwiek to zabrzmi – zakupy na grilla zrobimy niemalże za darmo. Ok, nie wyrobimy się w kilku złotych, ale i tak jest obłędnie tanio.

Co ciekawe, artykuł ten nie jest sponsorowany. Postanowiliśmy po prostu opisać nieprawdopodobne zjawisko w sklepach sieci Biedronka. Obrazuje ono bowiem, jak bardzo korzystna dla konsumentów może być zdrowa konkurencja na wolnym rynku. Lidl musi się od Portugalczyków jeszcze wiele nauczyć.

Szokujące słowa. Szef globalnego Tesco szczerze o Polakach

Nie wiadomo, w jaki sposób udaje się spółce Jeronimo Martins wprowadzać tak potężne przeceny. Możemy jedynie podejrzewać, że Biedronka nakłada na produkty naprawdę minimalną marżę. Nie ulega zatem wątpliwości, że tej wiosny konsumenci przypuszczą istny szturm na sklepy tej sieci.

Biedronka – majowe promocje. Co na to Lidl?

Na przykład kiełbasę śląską firmy Kraina Wędlin nabędziemy w Biedronce aż 50% taniej, niż zwykle. Ile kosztuje opakowanie 550 gram? Zaledwie – uwaga – 4,59 zł! Haczyk jest taki, że do tego produktu musimy dokupić ośmiopak piwa Tyskie 550 ML. Co jeszcze znaleźliśmy w najnowszej, ogólnopolskiej gazetce sieci sklepów Biedronka?

Świeże podudzia z kurczaka – 37% taniej (4,99 zł za kg). Karkówkę wieprzową bez kości przeceniono z kolei o 33% – kosztuje 11,99 zł. Mięso paczkowane jest jeszcze tańsze!

Hejterzy w szoku. Roksana Węgiel pokazała, gdzie ma polityczne zaczepki!

Boczek rolowany firmy Czas na grill (330 g) objęła promocja 37%, zatem za opakowanie zapłacimy zaledwie 4,99 zł zamiast standardowych 9,49 zł. Boczek grillowy w plastrach tej samej firmy (300 g) kupimy za 6,99 zł. Kaszanka z wątróbką filmy Olewnik kosztuje w sklepach sieci Biedronka 4,99 zł za 500 g. Gazetka tutaj.