Tusk publicznie upokorzył Schetynę? Co za nagranie [WIDEO]

0

Donald Tusk wystąpił wczoraj na Uniwersytecie Warszawskim. Przed swoim przemówieniem szef Rady Europejskiej serdecznie witał się ze swoimi przyjaciółmi. Na jednym z nagrań widzimy nietypową sytuację z udziałem jego oraz Grzegorza Schetyny.

„Dzisiaj, w dniu konstytucji 3 maja, warto przypomnieć także istotę tego negatywnego fenomenu, jakim była zdrada Targowicy” – mówił Donald Tusk podczas swojego wystąpienia, które miało miejsce w Warszawie.

„Akt konfederacji targowickiej był spektakularnym pokazem cynizmu i propagandy, który odwoływał się do narodowych emocji, a heroldowie tego aktu czynili to naprawdę z dużym talentem i z dużą determinacją, ale był ewidentnie sprzeczny z narodowymi interesami. Ta lekcja ważna także dzisiaj, nie tylko w Polsce, bo ma charakter uniwersalny. Warto o niej dzisiaj przypomnieć każdemu Polakowi i każdemu Europejczykowi: to jest lekcja o tym, jak łatwo odwoływać się do narodowych emocji, jak łatwo przypochlebiać się narodowym emocjom, działając de facto w sprzeczności z narodowymi interesami” – oświadczył.

„Chcę was namówić do jednego: bądźcie odważni w stawianiu pytań, nie dajcie sobie wmówić, że mamy myśleć w sposób jednakowy, że mamy „nie przeszkadzać i popierać”. Mamy my, i wszyscy, bo to jest istota politycznej wolności, mamy przeszkadzać i nie popierać. Mamy szukać, mamy wątpić” – mówił.

Donald Tusk upokorzył Schetynę publicznie?

Podczas wczorajszego wydarzenia na Uniwersytecie Warszawskim doszło do nietypowej sytuacji. Zanim Donald Tusk wygłosił swoje przemówienie skierował swoje kroki do osób, które zasiadły na widowni. Byli tam polityczni przyjaciele szefa Rady Europejskiej, z którymi Tusk serdecznie się witał.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy zabawny moment. Donald Tusk zbliża się do Grzegorza Schetyny, a ten jest przekonany, że były premier chce się z nim przywitać. Po chwili zmienia jednak kierunek i idzie w drugą stronę. Mina Grzegorza Schetyny mówi wszystko. Zresztą, zobaczcie to sami.

ZOBACZ:
Tusk publicznie upokorzył Schetynę? Co za nagranie [WIDEO]
”]

https://twitter.com/ironj23/status/1124337626348175361

Niektórzy z komentujących twierdzą, że Tusk specjalnie „olał” Schetynę. Inni uważają zaś, że to zwykły przypadek. A jakie jest Wasze zdanie?