Kaczyński w końcu to powiedział! Żydzi pozbawieni nadziei

0
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

PUŁTUSK. Kolejna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, znów przemówił na oczach działaczy ugrupowania i milionów widzów przed telewizorami. Środowiska żydowskie nie będą zachwycone.

Choć prezes Kaczyński jest jedynie posłem, to nie ulega wątpliwości, że ma decydujący głos ws. polityki kraju. W końcu to on doprowadził Prawo i Sprawiedliwość do władzy, choć przez wiele lat musiał uznawać wyższość neoliberałów z Donaldem Tuskiem na czele.

Jarosław Kaczyński wie, w jakie tony uderzać, by zachwycić nie tylko swój elektorat, ale i większość środowisk narodowo-konserwatywnych. Obecnie prawa strona żyje między innymi kontrowersyjną amerykańską ustawą 447 – tzw. JUST Act 447.

Chodzi o mienie bezspadkowe pozostałe po II wojnie światowej, które Polska miałaby oddawać w ręce środowisk żydowskich. Od 2017 roku sprawę tę nagłaśniały głównie niezależne media takie jak wRealu24 czy eMisjaTV. Presja ze strony tychże mediów i środowisk patriotycznych była jednak tak wielka, że w końcu głośno o 447 zaczęli mówić rządzący naszym krajem politycy.

Lider PiS powiedział wprost, że – w jego opinii – Polska nie ma wobec nikogo żadnych zobowiązań po drugiej wojnie światowej. Jarosław Kaczyński stwierdził, że jest wręcz przeciwnie. Tak zdecydowana opinia może być zaskakująca dla osób, które zarzucają rządzącym filosemityzm.

Jarosław Kaczyński o ustawie 447

– Można mówić o dyfamacji, czyli obrażaniu Polski; obrażaniu Polski w skali międzynarodowej. Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, przypisuje się nam rolę w II wojnie światowej dokładnie odwrotną od tej, którą naprawdę odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera – powiedział dziś w Pułtusku Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, „próbuje się jeszcze czegoś więcej, próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe”.

– Otóż są zobowiązania finansowe: wobec Polski i Polaków, a Polska żadnych zobowiązań nie ma. I to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości. To nam należy zapłacić, to nam są niektórzy na zachód od polskich granic winni dziesiątki, setki miliardów euro czy dolarów, może nawet więcej niż bilion, my nie jesteśmy nikomu nic winni – grzmiał prezes PiS.

  1. Ukraińcy boją się przyjeżdżać do Polski. Powód jest szokujący
  2. Świat w szoku. Premier Morawiecki powiedział prawdę o Act 447
  3. Historyczne słowa Kaczyńskiego? Oto polityk, który przejmie władzę w PiS