To już ostatnie odcinki „Kiepskich”? Andrzej Grabowski zabrał głos

Świat według Kiepskich, Andrzej Grabowski, Polsat
Świat według Kiepskich, Andrzej Grabowski, Polsat

Niełatwe chwile przeżywają ostatnio fani serialu „Świat według Kiepskich”. Już w ubiegłym roku pojawiły się pogłoski, że Polsat może zrezygnować z emisji uwielbianego przez wielu sitcomu. Teraz głos w sprawie zabrał sam Andrzej Grabowski – odtwórca roli Ferdka.

Wokół kultowego sitcomu, który Polsat emituje już od 1999 roku pojawiło się wiele zawirowań. Już kilka lat temu reżyserzy byli zmuszeni do kombinowania, gdy na jakiś czas zniknąć musiał Walduś (Bartosz Żukowski).

Świat według Kiepskich – polski serial komediowy (sitcom) emitowany na antenie telewizji Polsat nieprzerwanie od 16 marca 1999 roku, w reżyserii Okiła Khamidowa (w latach 1999-2007), Patricka Yoki (w latach 2008–2017), a obecnie (od 2018) Adka Drabińskiego produkowany przez ATM Grupę.

Twórcy „Kiepskich” starają się robić wszystko, by obsada jak najbardziej przypominała tą z końcówki XX wieku. Nie jest to jednak łatwe. Od kilku lat nie żyje bowiem Krystyna Feldman, która wcielała się w rolę Rozalii Kiepskiej (babki). Na zdrowiu podupada z kolei Ryszard Kotys, serialowy Marian Paździoch, dla którego może to być ostatni sezon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wpadka Roksany Węgiel na scenie. Roxie tłumaczy, co się stało

Również Dariusz Gnatowski miał poważne problemy z powodu niezdiagnozowanej cukrzycy. Na szczęście udało mu się zażegnać niebezpieczeństwo. Faktem jest jednak, że „Świat według Kiepskich” to produkcja, której byt już wielokrotnie stawał pod znakiem zapytania.

Ostatnio pojawiły się nawet pogłoski, że kończący się sezon może być ostatnim. Czy Polsat faktycznie nie chce już produkować kultowego sitcomu? Odpowiada Andrzej Grabowski.

Koniec „Świata według Kiepskich”? Grabowski odpowiada

Andrzej Grabowski był jednym z gości odbywającego się w Sandomierzu 16. Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych. Znany aktor został namówiony na rozmowę przez regionalnych dziennikarzy. Na antenie Radia Kielce powiedział, czy „Świat według Kiepskich” będzie nadal powstawał.

Zapytany o plany zawodowe Andrzej Grabowski powiedział, że w najbliższym czasie będzie grać w dwóch filmach, jednak nie chciał więcej mówić na ich temat. Zapewnił, że nadal kręcić będzie serial pt. „Świat według Kiepskich” z telewizją Polsat. Aktor w Radiu Kielce dodał tradycyjnie, że od pewnego czasu czuje sympatię do swojej roli w tym sitcomie, ale nie lubi, gdy ktoś zwraca się do niego „Ferdek”.

ZOBACZ:
Smutne wieści dla fanów "Kiepskich". To ostatnie chwile Ryszarda Kotysa

Te wieści bez wątpienia ucieszą fanów serialu. Od wielu tygodni debatują bowiem na forum o „Kiepskich”, czy trwający 32. sezon aby nie będzie ostatnim. Choć tracili już nadzieję na powstawanie kolejnych odcinków, to Andrzej Grabowski właśnie im ją przywrócił.

źródło: Radio Kielce