Historia zatacza koło. Wymowne zdjęcie Tuska

Koledzy z Koalicji Europejskiej wznosili aplauz, gdy w sali UW obrażano uczucia religijne Polaków. Sam Donald Tusk gromko oklaskiwał wystąpienie, które bezpośrednio poprzedzało jego „show”. 3 maja 2019 r. zapisze się czarnymi zgłoskami w historii „zjednoczonej opozycji”. Tym bardziej, że zostało znamienne zdjęcie.

Na to czekały rzesze sympatyków Koalicji Europejskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej, który zdaje sobie sprawę, że nie ma prawa angażować się w krajową politykę, przyjechał do Warszawy, by wesprzeć antyrządową koalicję.

O ile agitacji ze strony Tuska mogliśmy się spodziewać, to znacznie bardziej szokujący był przebieg całego eventu. Wszyscy czekali rzecz jasna na długo zapowiadane przemówienie byłego premiera. Zanim jednak Donald Tusk wyszedł na mównicę, przemawiał Leszek Jażdżewski. I trzeba przyznać, że jego wystąpienie było nadzwyczaj ohydne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński w końcu to powiedział! Żydzi pozbawieni nadziei

Porównał bowiem środowiska katolickie do świń w błocie. Zauważa to między innymi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Polityk Zjednoczonej Prawicy komentuje na Facebooku całą sytuację, a także załącza znamienne zdjęcie. Zwraca ponadto uwagę na to, w jak oburzający sposób zachował się Donald Tusk.

Donald Tusk mówił o szacunku. Szczyt hipokryzji? Wymowne zdjęcie z 3 maja

– Tak właśnie Donald Tusk zareagował na wystąpienie człowieka, który porównał Kościół (czyli nas, bo wierzący tworzą Kościół) do świń w błocie. Upokarzają ludzi tylko za to, że wierzą – grzmi Patryk Jaki. Wiceminister kontruje również tych, którzy zachwycają się zorganizowanym przez Tuska politycznym spędem.

POPULARNE  Schetyna i Tusk zapadną się pod ziemię. To miało nigdy nie wyjść na jaw

Taka reakcja Tuska nastąpiła tuż po skandalicznym przemówieniu Jażdżewskiego (na zdjęciu obok Tuska). Nie wygląda na oburzonego w związku z brakiem szacunku do poszczególnych grup społecznych:

‪Tak właśnie D.Tusk zareagował na wystąpienie człowieka, który porównał Kościół (czyli nas, bo wierzący tworzą Kościół)-…

Opublikowany przez Patryka Jakiego Niedziela, 5 maja 2019

– Ale oczywiście wystąpienie premiera Donalda Tuska było „wizjonerskie” bo tyle mówił o „szacunku do wszystkich”.‬ I oczywiście media III RP cały czas cieszą się i piszą „jakie świetne przedstawienie” – komentuje oburzony Jaki.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Bowiem tuż po katastrofie smoleńskiej (zachowując wszelkie proporcje co do powagi sprawy) również wyciekło znamienne zdjęcie Donalda Tuska. Tam także nie potrafił utrzymać miny adekwatnej do sytuacji. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcie powyżej, to oburzeni mogą być nie tylko zagorzali „pisowcy”, ale i wyborcy PO. Bo przecież większość z nich także identyfikuje się jako osoby wierzące.

Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberte”. Co ciekawe, obserwując media społecznościowe możemy dojść do wniosku, iż jego przemówienie wzbudziło emocje nie mniejsze, niż to, które wygłosił Donald Tusk.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: