W TVP dostaną szału. Polityk Konfederacji naprawdę wrzucił to do sieci

W TVP dostaną szału. Polityk Konfederacji naprawdę wrzucił to do sieci
W TVP dostaną szału. Polityk Konfederacji naprawdę wrzucił to do sieci

Kampania przed wyborami europarlamentarnymi nabiera ogromnego tempa. Politycy rozpoczęli bitwę o elektorat, w miastach pojawiają się banery wyborcze a ugrupowania polityczne publikują pierwsze spoty.

Do boju o Brukselę dołączyła nowa formacja polityczna – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Prawicowa siła jest coraz mocniejsza w badaniach poparcia. Ostatni sondaż dla Instytutu Badań Spraw Publicznych daje im aż 5,6%. To oznaczałoby, że nowe ugrupowanie przekroczy próg wyborczy i dostanie mandaty do europarlamentu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polsat, TVN, TVP? Która telewizja ma największą oglądalność

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o Konfederacji – za sprawą TVP, która zarzuca koalicji wolnościowo-narodowej powiązania z Rosją. W wieczornym wydaniu Wiadomości można było usłyszeć między innymi wypowiedź Pana Tomasza Sakiewicza. Tam stwierdza on, iż „Konfederacja jest najbardziej pro-rosyjskim zbiorem partii, które gromadzą oficerów i żołnierzy Armii Czerwonej”.

Internauci dość szybko zweryfikowali informacje i ataki TVP oraz portalu niezależna.pl. Jak się okazuje, wszystkie te stwierdzenia są wyssane z palca. Nie ma nawet żadnych racjonalnych podstaw, aby wysnuwać takie tezy na temat ugrupowania założonego między innymi przez Janusza Korwin-Mikkego, Roberta Winnickiego czy Piotra Liroy-Marca.

Odpowiedź Konfederacji. Patryk Marjan podpala Gazetę Polską

Politycy Konfederacji szybko przystąpili do odpierania kłamstw wysnuwanych przez dziennikarzy. Na portalach społecznościowych masowo zaczęły pojawiać się informacje, że TVP bezpodstawnie atakuje Konfederacje, gdyż może obawiać się odebrania przez nią elektoratu partii rządzącej. Dziś w internecie pojawił się bardzo mocny i dosadny spot, w którym jeden z polityków koalicji propolskiej, Patryk Marjan, odpowiada na zarzuty.

ZOBACZ!
Historia zatacza koło. Wymowne zdjęcie Tuska

Aktywny ostatnimi czasy polityk partii Wolność w krótkim filmie przedstawia wszystkie tezy dziennikarzy, które okazują się być nieprawdziwe. Po tym dosadnie stwierdza: „Panie Sakiewicz z Gazety Polskiej oraz Panie Kurski z TVP – jesteście już gorsi od Michnika!”. Następnie podpala on gazetę i odchodzi.

 

Avatar
Redaktor, publicysta, przedsiębiorca. Interesuje się biznesem, ekonomią oraz polityką. Stara się dotrzeć do zakulisowych działalności partii politycznych. Obserwuje rynki finansowe oraz wskaźniki makroekonomiczne. Napisz do autora: [email protected]