Koniec Wiadomości TVP, jakie znamy. W niedzielę widzowie doznają szoku

Danuta Holecka, Wiadomości TVP
Danuta Holecka, Wiadomości TVP

Telewizja publiczna jest od 2015 roku krytykowana szczególnie mocno. A najpopularniejszy program informacyjny – Wiadomości TVP – został przez wielu znienawidzony szczególnie. Tak jak jego prowadzący – Danuta Holecka czy Edyta Lewandowska.

Prezenterzy TVP nie mają łatwego życia. Tylko przedstawiają przygotowane przez reporterów wiadomości, jednak wielu zarzuca im sianie rządowej propagandy. To rzecz jasna krzywdzące, lecz zdaje się, że pracownicy mediów publicznych nauczyli się z tym żyć.

Choć większość z nas słysząc nazwę programu „Wiadomości TVP” najpewniej zobaczy w myślach Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca czy Edytę Lewandowską, to również wygląd studia i oprawa graficzna mocno zapadają w pamięć. Są niezmienne już od kilku lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małgorzata Kożuchowska okrutnie upokorzona. Nigdy tego nie zapomni

Jednakże  już w niedzielę wielu z nas może się mocno zdziwić. Wszystko będzie wyglądało bowiem zupełnie inaczej, niż do tej pory. Ci sami pozostaną tylko prowadzący. Zatem nie będą to aż tak rewolucyjne zmiany, na jakie liczyliby sympatycy opozycji.

Wiadomości TVP w nowej odsłonie

W niedzielę 12 maja Wiadomości TVP telewizyjnej Jedynki po raz pierwszy zostaną nadane z nowego studia – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik zyska również nową scenografię, a także odświeżoną oprawę wizualno-muzyczną. – Jako pierwsi w Polsce, w tej skali wprowadzamy technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość – mówi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, cytowany przez branżowy serwis.

„Ukłonem w kierunku stałych widzów jest nawiązanie w nowym logo „Wiadomości” do legendarnego „W”, które przez wiele lat było znakiem rozpoznawczym programu” – komentuje Jarosław Olechowski.

Nowoczesną odsłonę będziemy mogli podziwiać już w niedzielę o 19.30. Miejmy nadzieję, że przypadnie ona do gustu widzom. Wiadomości TVP to przecież program, który każdego dnia ogląda kilka milionów widzów.

ZOBACZ:
Lady Gaga i Bradley Cooper jednak są razem?

Wiadomości – główny program informacyjny TVP1 i TVP Polonia, od 24 sierpnia 2017 emitowany także na antenie TVP Info, nadawany dotąd ze studia „A” Telewizyjnej Agencji Informacyjnej znajdującego się przy pl. Powstańców Warszawy 7 w Warszawie na żywo od 18 listopada 1989.