Biedroń rozjuszył katolików. Chodzi o to zdjęcie (FOTO)

Fot. Wikimedia/Kuba Bożanowski

Robert Biedroń znów dał o sobie znać. Tym razem lider partii Wiosna wrzucił do sieci fotkę, która rozjuszyła katolików. 

W ostatnich dniach w sieci wybuchła prawdziwa burza. Wszystko przez przerobiony obraz Matki Boskiej, którego autorką był działaczka społeczna, Elżbieta Podleśna. Przeróbka uraziła polskich katolików, którzy wszczęli alarm. W efekcie sprawą zainteresował się szef MSWiA, Joachim Brudziński, który postanowił podjąć kroki w tej sprawie. Doszło do tego, iż Podleśna została zatrzymana, a następnie przesłuchana przez policję.

Ten fakt oburzył opozycję, która alarmowała, iż w Polsce deptana jest wolność artystyczna. Głos w tej sprawie zabrał nawet Donald Tusk, który publicznie stwierdził, że zatrzymanie Podleśnej „nie mieści mu się w głowie”. W tym samym tonie wypowiedział się też Robert Biedroń, który oświadczył, że domaga się zmian w kodeksie karnym.

Robert Biedroń stwierdził, iż postuluje, aby jak najszybciej usunąć z niego zapis o obrazie uczuć religijnych. Polityk Wiosny uznaje bowiem, że jest on szkodliwy. „Przypadek Elżbiety Podleśnej, która została oskarżona o obrazę uczuć religijnych za Matkę Boską z tęczą, urąga podstawowym zasadom demokracji” – powiedział Robert Biedroń.

„Wiosna postuluje bezwzględne i natychmiastowe usunięcie art. 196 o obrazie uczuć religijnych z kodeksu karnego. Była już taka próba w poprzedniej kadencji Sejmu, ale została odrzucona głosami PiS, PO i PSL” – dodał.

„W ostatnim czasie były trzy rzeczy, którymi Polska zasłynęła na całym świecie, o których media pisały wszędzie: księża palący książki, okładanie kukły Judasza w Pruchniku, zarzuty za Matkę Boską z tęczą Konferencja prasowa Wiosny w Bielsku Białej” – mówił.

Robert Biedroń rozjuszył katolików

Słowa, które wypowiedział Biedroń odbiły się szerokim echem, ale polityk postanowił sprowokować katolików jeszcze bardziej. Zamieścił bowiem w sieci zdjęcie, na którym w rękach trzyma figurę Matki Boskiej. Zadał również pytanie skierowane do wyznawców Jezusa Chrystusa.

„Czy gej, lewak, ateista trzymający figurkę Maryi również obraża uczucia religijne?” – zapytał.

Zdjęcie Biedronia wywołało sporo kontrowersji. Głównie ze względu na fakt, iż wielu katolików uważa je za jawną prowokację.