Ryszard Petru będzie miał kłopoty. Właśnie pokazał, co wysłał mu Kaczyński

Fot. YouTube/Superstacja

Ryszard Petru może mieć kłopoty. Wszystko ze względu na pismo, które wysłał mu Jarosław Kaczyński. Polityk opublikował je w serwisie Twitter wraz z autorskim wpisem.

Ryszard Petru może mieć spore kłopoty. Polityk, który nie kryje swojej niechęci wobec Prawa i Sprawiedliwości, wkracza bowiem na wojenną ścieżkę z prezesem tej partii, Jarosławem Kaczyńskim. Polityk ogłosił to w swoich mediach społecznościowych, gdzie wyjaśnił, o co chodzi.

Petru zamieścił wpis w serwisie społecznościowym, w którym opisał całą sprawę. Aby ją zrozumieć należy cofnąć się do stycznia 2019 roku. Wówczas były lider Nowoczesnej zamieścił na Twitterze wpis, w którym odniósł się do tzw. afery z „dwiema wieżami”. Ryszard Petru nazwał wówczas Kaczyńskiego „oszustem”.

„Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – pisał wówczas Ryszard Petru.

Ryszard Petru będzie miał kłopoty? Pokazał, co dostał od Kaczyńskiego

Zaraz po publikacji wspomnianego wpisu Jarosław Kaczyński wysłał Petru wezwanie przedsądowe. Oświadczył w nim, że jeżeli lider partii Teraz nie przeprosi go, sprawa trafi do sądu. Przez kilka miesięcy o tej groźbie było cicho, jednak teraz milczenie przerwał Petru.

Polityk za pośrednictwem internetu ogłosił, iż Jarosław Kaczyński faktycznie go pozwał. „Jedynym człowiekiem, która trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta” – napisał były lider Nowoczesnej.

ZOBACZ:
Biedroń rozjuszył katolików. Chodzi o to zdjęcie (FOTO)

„Nie dam się zastraszyć. Nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe. Skoro prokuratura Ziobry nie chce przesłuchać Kaczyńskiego, niech zrobi to sąd” – dodał w kolejnym wpisie.

Petru zorganizował też konferencję prasową, w trakcie której opowiedział o całej sytuacji. „Mam pytanie do Jarosława Kaczyńskiego. Jak go teraz nazwać? Jak nazwać osobę, która zleca, a potem nie płaci za usługę? Czy mam go nazwać mężem stanu? Autorytetem moralnym czy mam go nazwać ostoją uczciwości czy osobą nieporadną? Oczekiwałbym odpowiedzi” – mówił.

źródło: Twitter/Ryszard Petru, Twitter, informacja własna, 300polityka.pl