Pracownicy Biedronki nie mogą uwierzyć. Ta wiadomość nadeszła nagle

Sklep Biedronka
Sklep Biedronka

Zaskakująca decyzja globalnego zarządu spółki Jeronimo Martins, w Polsce zarządzającej siecią dyskontów Biedronka. Pracownicy nie mogli się spodziewać czegoś takiego. Ta wiadomość została im przez kierowników sklepów przekazana nagle.

Sieć dyskontów Biedronka towarzyszy Polakom już od 1995 roku. Dziś trudno sobie wyobrazić, że w jakimkolwiek nawet średniej wielkości mieście mogłoby zabraknąć punktu należącego do portugalskiej spółki Jeronimo Martins.

Biedronka dosłownie opanowała polski rynek dyskontów. Za nią – Lidl. Później długo, długo nic. Kaufland i inne, mniej znane sieci dyskontów od lat starają się zbliżyć do Portugalczyków na jak najmniejszy dystans. Nie jest to jednak proste.

Klienci będą zachwyceni! Biedronka wprowadzi to we wszystkich sklepach

Władze Biedronki doskonale trafiają bowiem w gusta Polaków. Idealnie dobierają promocje do danego okresu, ponadto inwestują gigantyczne środki w kampanie reklamowe. Najpopularniejsza sieć dyskontów w kraju kusi klientów nie tylko cotygodniowymi promocjami. Stali klienci są bowiem nagradzani rabatami w zamian za regularne robienie zakupów w Biedronce.

Nic więc dziwnego, że sieć Biedronka jest najchętniej wybieraną przez Polaków. Krajowy konsument docenia fakt, iż właściciele zabiegają o jego uwagę. Jednakże Jeronimo Martins chce teraz przypodobać się już nie tylko klientom. I prawdopodobnie postara się powalczyć z popularną już teorią o rzekomo niezbyt atrakcyjnych warunkach pracy w Biedronce.

Biedronka zaskoczyła wszystkich

Już od kilku lat internet zalewają wstrząsające relacje byłych i obecnych pracowników Biedronki. Narzekają, że pracy jest mnóstwo, kierownicy sklepów niezbyt mili, a nadgodziny najczęściej są bezpłatne. Stąd też do mowy potocznej weszło określenie „nie podoba się, zatrudnij się w Biedronce”, najczęściej kierowane do osób narzekających na swoją pracę.

Biedronka oszalała? Luksusowy produkt przeceniony o 70 procent!

Co zatem następuje? Otóż właściciele sieci Biedronka wykonali właśnie ukłon w stronę swoich pracowników. Władze Jeronimo Martins zdecydowały o zwiększeniu premii rocznej wszystkim pracownikom sklepów i logistyki. Jak podaje portal dlahandlu.pl, sieć handlowa da wszystkim po równo, czyli 475 euro. Dla pracownika to kwota imponująca, gdyż jest praktycznie równowartością miesięcznej pensji!

Ta indywidualna premia, której wysokość jest taka sama na trzech rykach, na których jesteśmy obecni, przyznawana jest około 80% pracowników. Jej łączna kwota to 38 mln euro, co odpowiada około 10 proc. skonsolidowanego dochodu netto firmy z ubiegłego roku – informuje spółka.

Dotyczy to pracowników z Polski, Portugalii i Kolumbii. Bo trzeba zaznaczyć, że Jeronimo Martins radzi sobie dobrze nie tylko w Polsce. Spółka dokonuje bowiem błyskawicznej ekspansji zarówno na rodzimym rynku, jak i w Ameryce Południowej. Jednak to nasz rynek wciąż przynosi Jeronimo Martins największe zyski.

W Polsce Biedronka poradziła sobie ze skutkami zakazu handlu w niedziele. Sieć odnotowała bowiem 850 mln euro zysku EBITDA w 2018 r., co oznacza wzrost o 5,6 proc. rok do roku – podał właściciel sieci Jeronimo Martins.

źródło: własne, finanse.wp.pl, Business Insider