Grabowski nie znosi fanów „Kiepskich”? Zaskakujące słowa aktora

Świat według Kiepskich, Andrzej Grabowski
Świat według Kiepskich, Andrzej Grabowski

Nie ulega wątpliwości, że Andrzej Grabowski gigantyczną popularność zawdzięcza roli w serialu „Świat według Kiepskich”. Znany aktor wystąpił w dziesiątkach innych produkcji, jednak sitcom Polsatu rozsławił go szczególnie.

Jest praktycznie niemożliwym, by znalazła się choć jedna świadoma osoba z obywatelstwem polskim, która nie widziała przynajmniej jednego odcinka „Kiepskich”. Sitcom, który Polsat emituje już od 1999 roku, na stałe zakorzenił się w rodzimej popkulturze. Rzesze zagorzałych fanów naprawdę mocno zżyły się z bohaterami kultowej produkcji.

Główne role odgrywają rzecz jasna: Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys, Marzena Kipiel-Sztuka i Dariusz Gnatowski. W rolę żony Mariana Paździocha wciela się charakterystyczna Renata Pałys. Od lat niemal niezmieniona obsada, od lat ta sama godzina emisji. Od lat podobne pogłoski o końcu produkowania legendarnego sitcomu.

ZOBACZ:
Julia Wieniawa zapytana o Antka. Jej reakcja mówi wszystko!

Również w czasie trwanie bieżącego sezonu serialu „Świat według Kiepskich” pojawiały się głosy, że może być to ostatnia seria. Fani na forum Kiepskich byli niemal pewni, że ich ukochani bohaterowie już teraz na stałe znikną z ekranów. Na szczęście te smutne pogłoski zdementował sam Andrzej Grabowski, o czym pisaliśmy na OTOPRESS.

Teraz odtwórca roli Ferdka udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem znany aktor – ku zdziwieniu wielu – zagościł w studio internetowego radia Weszło FM. Jest to rozgłośnia sportowa, skupiająca się głównie na piłce nożnej. Jednakże często zapraszają również artystów, by porozmawiać nie tylko o sporcie, ale i w klimacie tak zwanych „męskich gadek”. Andrzej Grabowski opowiedział m.in. o serialu „Świat według Kiepskich”.

Andrzej Grabowski o fanach serialu „Świat według Kiepskich”

Prowadzący zapytali znanego aktora czy utożsamia się choć trochę z rolą Ferdynanda Kiepskiego. Grabowski odparł, że nie i dodał, że jest tylko jedna rola, z którą się utożsamia i jest ona teatralna. Usłyszeliśmy również, co gość Weszło FM sądzi o… fanach serialu, w którym występuje nieprzerwanie już od dwóch dekad.

ZOBACZ:
To dopiero początek! Przełomowa zapowiedź ws. "Tylko nie mów nikomu"

Może to zdziwić sympatyków rodziny Kiepskich, ale Andrzej Grabowski wyraził się o nich zaskakująco szczerze. Ponadto przybliżył słuchaczom to, jak – jego zdaniem – większość widzów serialu „Świat według Kiepskich” postrzega jego osobę nawet poza planem.

– Jest cała rzesza fanów tego serialu. Oglądają to, te pięć odcinków dziennie – po raz któryś zresztą, bo to przecież jest powtarzane. No i można sobie wyobrazić, że dla nich stałem się po prostu Ferdynandem Kiepskim mieszkającym we Wrocławiu na ulicy Ćwiartki 3/4, czyli trzy czwarte. I jeszcze że jestem bezrobotnym, lubię piwo i jestem kompletnym leniem – pieklił się Grabowski.

To nie wszystko, bowiem Andrzej Grabowski opowiedział, kiedy staje się niemiły dla fanów zaczepiających go na ulicy czy w centrum handlowym. Jak stwierdził, najczęściej nie odmawia zrobienia sobie wspólnego zdjęcia czy dania autografu. Natomiast jeżeli – co często się zdarza – ktoś krzyczy do niego „hej, Ferdek, chodź na piwo”, wścieka się i celowo bywa opryskliwy. Nie chce bowiem być kojarzony z bezrobotnym alkoholikiem, w którego rolę wciela się w serialu „Świat według Kiepskich”.