Eurowizja: Roksana Węgiel jednak zaśpiewała w Izraelu!

Roksana Węgiel Eurowizja
Roksana Węgiel

Wielkie wydarzenie, jakim jest Eurowizja 2019 elektryzuje środowisko artystyczne na całym kontynencie. Nasz kraj będzie reprezentował zespół Tulia, jednak w Izraelu jest obecna również Roksana Węgiel – triumfatorka ubiegłorocznej Eurowizji Junior.

Tulia wystąpi na Eurowizji 2019 z piosenką „Fire of Love (Pali się)” we wtorek. Nasze reprezentantki wezmą udział w pierwszym półfinale konkursu, gdzie zaprezentują się z czwartym numerem startowym.

Roxie bardzo chciałaby zaśpiewać na „dorosłej” Eurowizji. Nie będzie jej to jednak dane, przynajmniej w tym roku. Nie ulega natomiast wątpliwości, że 14-letnia gwiazda z Jasła na Podkarpaciu udźwignęłaby presję. Jest bowiem niewiarygodnie wręcz silna i pewna siebie na scenie, choć w codziennych relacjach epatuje skromnością.

ZOBACZ:
Anna Przybylska chciała to zrobić przed śmiercią. Niestety, nie zdążyła

Roksana Węgiel była bardzo podekscytowana, gdy dowiedziała się, że – choć nie będzie reprezentować Polski – dostanie szansę zaśpiewania przed widownią w Izraelu. Niestety, w ostatniej chwili okazało się, że nie będzie to możliwe.

Wszystko to dlatego, że izraelscy organizatorzy zmienili plan imprezy. Nie znalazło się w nim miejsce dla występu Roxie. Taka decyzja gospodarzy tegorocznej Eurowizji wzbudziła w Polsce kontrowersje. Prawicowe serwisy od razu zaczęły doszukiwać się przyczyny w fakcie, iż Roksana Węgiel rozpoczynała od śpiewania żarliwych, katolickich pieśni.

Eurowizja: Roksana Węgiel jednak zaśpiewała w Izraelu

CZYTAJ TAKŻE: Wstrząsające przeszłość Gimpera. Gwiazdor „TzG” naprawdę to zrobił

ZOBACZ:
Edyta Górniak na celowniku. Ochrona postawiona w stan gotowości!

Sama artystka natomiast starała się nie komentować decyzji Izraelczyków, aczkolwiek nie ukrywała, że jest zawiedziona, iż nie będzie jej dane zaprezentować swojego talentu na scenie. Do Izraela jednak poleciała i będzie tam trzymać kciuki za reprezentantki Polski.

Członkinie zespołu Tulia z dużym entuzjazmem przyjęły obecność Roxie. Panie na miejscu dogadują się tak dobrze, że… wspólnie zaśpiewały. Niespodziewane nagranie pojawiło się na Facebooku, a show skradła Roksana Węgiel. Jej mocny głos mimo wszystko przebija się w góralskim gwarze tworzonym przez koleżanki z zespołu.

Roxie Węgiel została zaproszona przez organizatorów Eurowizji 2019 do Izreala. 14-latka będzie gościem specjalnym tegorocznego konkursu. Roksana Węgiel nie ukrywa, że trzyma kciuki za swoje koleżanki. Wspólnie nawet zaśpiewały fragment ich singla „Pali się”.

ZOBACZ:
Ile wzrostu ma Roksana Węgiel? Odpowiedź jest zaskakująca!

Oto nagranie:

Roxie wierzy w sukces

Roksana Węgiel

""</p

""</p

Roksana Węgiel

Mimo, że Tulia stanowiła dla niej konkurencję, Roksana życzy koleżankom wszystkiego najlepszego.Moim zdaniem Tulia ma duże szanse. Dziewczyny są zespołem, który się niesamowicie wyróżnia. Jestem pewna, że w tym roku na Eurowizji nie będzie drugiego takiego zespołu, tak że – moim zdaniem – no są szanse – powiedziała Roksana Węgiel w rozmowie z RMF FM.