Ogórek skomentowała film Sekielskiego. Internauci oburzeni

Magdalena Ogórek zabrała głos ws. głośnego filmu Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”. Słowa dziennikarki TVP wywołały oburzenie wielu internautów.

Film Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu” miał swoją premierę w piątek 10 maja. Udostępniono go za darmo na platformie YouTube. Reżyser zrealizował go dzięki środkom przekazanym za pośrednictwem serwisu Patronite. Film skomentowało już wiele osób z życia publicznego, w tym Magdalena Ogórek.

Dokument przedstawia historie kilku osób, które w dzieciństwie molestowali księża. Teraz po latach ofiary odwiedziły swoich oprawców, a spotkanie nagrano ukrytą kamerą. Niektórzy z nich do wszystkiego się przyznają.

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego wywołała ogromne poruszenie w przestrzeni publicznej. Film w ciągu kilku dni uzyskał 11 mln wyświetleń na YouTube. Dokument jest szeroko komentowany przez ludzi Kościoła oraz publicystów i dziennikarzy.

Ogórek o filmie Sekielskiego

Magdalena Ogórek prowadziła rozmowę na temat bieżących wydarzeń w poniedziałkowym programie TVP Info „O co chodzi”. Słowa publicystki telewizji publicznej wywołały krytyczne komentarze w internecie. Użytkownicy Twittera zauważyli, że Ogórek, mówiąc o zjawisku pedofilii w Kościele, nawiązała do zbyt wczesnej „seksualizacji dzieci”.

Publicystka zwróciła uwagę, że cechą wspólną ofiar księży z filmu Tomasza Sekielskiego jest trauma po zbyt wczesnej inicjacji seksualnej.

– To był tak ciężki szok. I teraz, dlaczego chcieliście nas – rodziców zmusić do wprowadzenia do szkół lekcji o tym, że 7-latki mają traktować masturbację jako coś zwykłego? – pytała Ogórek Miłosza Motykę z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który jako jedyny reprezentował w programie opozycję.

Rozenek-Majdan zapytała syna, czy w szkole dokuczają mu, że urodził się z in vitro. Odpowiedź wyciska łzy

Film mówi tendencyjnie o całym Kościele – mówiła również Ogórek. Zaznaczyła, że rozumie słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego o ataku na Kościół. – Bo to się wpisuje w całą sekwencję wydarzeń – przekonywała Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek W Tyle Wizji TVP Info