Sławomir Broniarz przerwał milczenie. Wystosował apel

Fot. YouTube/Radio ZET

Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, to postać, która w ostatnich tygodniach była jedną z najpopularniejszych. Wszystko ze względu na strajk nauczycieli, który trwał przez kilka tygodni. Teraz działacz związkowy przerwał milczenie.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia, a jedną z głównych twarzy protestu stał się szef ZNP, Sławomir Broniarz. To on wygłaszał kolejne komunikaty dotyczące strajku. Codziennie rano spotykał się z dziennikarzami, gdzie informował o bieżącej sytuacji związanej z protestem.

Z czasem Sławomir Broniarz stał się obiektem ataków ze strony przedstawicieli rządu. On sam nie pozostawał im zresztą dłużny wielokrotnie wbijając szpilki osobom związanym z obecną władzą.

Wreszcie ten sam Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie strajku nauczycieli. „Od soboty, 27 kwietnia ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap” – oświadczył pod koniec kwietnia szef ZNP.

„Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my” – powiedział.

„Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku” – dodał.

Sławomir Broniarz przerwał milczenie. Wygłosił apel

O Broniarzu przez jakiś czas było stosunkowo cicho, jednak teraz szef ZNP przerwał milczenie. Opublikował on wpis na Twitterze, czyli w miejscu, gdzie regularnie komentował bieżące wydarzenia również podczas strajku nauczycieli.

Tym razem Sławomir Broniarz wezwał do „obywatelskich narad na temat edukacji”. „Dzisiaj na konferencji prasowej o obywatelskich naradach na temat edukacji. Zachęcamy nauczycieli, pracowników, oświaty,rodziców, samorządy do rozmowy o szkole, bowiem rzecz nie tylko w pieniądzach ale w poszukiwaniu” dobrej szkoły”” – napisał Sławomir Broniarz.

Jest reakcja Kaczyńskiego na film "Tylko nie mów nikomu"

„Pan niech już lepiej nic nie mówi i odejdzie. Krajobraz po strajku jaki Pan wywołał i zostawił jest dramatyczny. Obniżenie rangi zawodu, naruszenie społecznego zaufania, polityczny charakter protestu, a na koniec nauczyciele z pensją za maj nawet 1500 złotych mniejszą. Odjedź!” – odpisał mu polityk PiS, Błażej Poboży.