Eurowizja bez Polski! Dramat zespołu Tulia


Nieoczekiwane stało się faktem – Eurowizja, a właściwie finał imprezy, nie dla Polski. To dramat zespołu Tulia, który reprezentował nasz kraj w Izraelu.

Eurowizja od wielu lat budzi w naszym kraju ogromne emocje. Konkurs piosenki cieszy się bowiem nad Wisłą sporą popularnością. Wszystko ze względu na dawne sukcesy naszych reprezentantów. Przed laty Edyta Górniak zajęła bowiem drugie miejsce, zaś Ich Troje, z ekstrawaganckim Michałem Wiśniewskim w składzie, uplasowało się na wysokiej siódmej pozycji.

Całkiem świeży sukces to z kolei triumf Roksany Węgiel, której łupem padła Eurowizja dla dzieci. Co ciekawe, przed tegorocznym finałem konkursu piosenki wielu internautów twierdziło, że to właśnie młoda wokalistka powinna reprezentować nasz kraj w Izraelu.

Ostatecznie był to jednak zespół Tulia, który wczoraj wziął udział w kwalifikacjach do finału imprezy.

Eurowizja bez Polski!

Zespół Tulia reprezentował nasz kraj w eliminacjach do finałowego koncertu. Wokalistki, które tworzą band, wystąpiły z utworem „Fire of Love (Pali się)”. Piosenka była wykonywana po polsku i angielsku, a artystki zaprezentowały się na scenie w barwnych strojach. Występ Polek był na bieżąco komentowany w internecie, gdzie niektórzy z komentujących doceniali oryginalność naszych wokalistek. Niestety, dalej nie wszystko potoczyło się tak, jakbyśmy tego chcieli.

Okazało się bowiem, że znacznie większą popularnością od utworu, który wykonał zespół Tulia cieszyły się piosenki wykonawców z Grecji, Serbii, Białorusi, Estonii, Czech, Cypru, Australii oraz San Marino, Islandii i Słowenii. I to właśnie przedstawiciele tych państw awansowali do ścisłego finału, który wyłoni ostatecznego triumfatora. Polska niestety będzie musiała obejść się smakiem. W tym roku Eurowizja to dla nas za wysokie progi.

Co dalej? Teraz dziewczyny czeka powrót do Polski, gdzie będą musiały przełknąć gorzką pigułkę oraz zmierzyć się z krytyką. Tej, obserwując media społecznościowe, na pewno będzie sporo.

ZOBACZ:
Eurowizja: Roksana Węgiel jednak zaśpiewała w Izraelu!

Niewykluczone jednak, że porażka, którą Tulia odniosła na Eurowizji wzmocni wokalistki i sprawi, że staną się mocniejsze, a w przyszłości jeszcze raz wezmą udział w tym niezwykle popularnym konkursie muzycznym.

Trzymamy kciuki!