To będzie najważniejsza niedziela w historii Polski. Przez Sekielskich

Film „Tylko nie mów nikomu” stał się prawdziwym hitem. Dokument opowiadający o pedofilii w Kościele Katolickim odbił się szerokim echem w całej Polsce, a także poza jej granicami. Doszło do tego, iż najbliższa niedziela może okazać się najważniejszą w historii polskiego Kościoła.

Film „Tylko nie mów nikomu” miał swoją premierę 11 maja. Autor, Tomasz Sekielski, zamieścił go w serwisie YouTube. Był to efekt umowny z internautami, którzy wsparli go gigantyczną kwotę. Dzięki niej dziennikarz mógł nakręcić dokument.

W ciągu kilku dni film „Tylko nie mów nikomu” zanotował rekord oglądalność. Uzyskał bowiem kilkanaście milionów wyświetleń, co jest prawdziwym ewenementem na skalę światową. Eksperci podkreślają, ze taką popularnością cieszą się jedynie zwiastuny długo oczekiwanych gier wideo lub trailery hollywodzkich produkcji filmowych.

Film Sekielskiego odbił się w Polsce szerokim echem. Pokazał bowiem gigantyczny problem, jakim jest pedofilia w Kościele Katolickim. Skala jest ogromna, w związku z czym nie ma w tym nic zaskakującego, że dokument wywołał nad Wisłą gorącą dyskusję.

Premiera „Tylko nie mów nikomu”. Zbliża się najważniejsza niedziela w historii Kościoła i Polski?

Film „Tylko nie mów nikomu” wywołał skrajne emocje. Niektórzy przedstawiciele prawej strony sceny politycznej uważają bowiem, że problem pedofilii dotyczy także innych grup społecznych, a Sekielski swoim filmem chciał jedynie uderzyć w Kościół. Inni twierdzą zaś, że jeżeli ktoś chce filmu o pedofilii w innym środowisku, niech po prostu go zrobi.

Stanowisko w całej sprawie przedstawił też Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „Sieci”. Postawił on bowiem bardzo mocną tezę. Stwierdził, że najbliższa niedziela będzie najważniejsza w historii Polski. Wszystko przez premierę filmu braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”.

„Najbliższa niedziela to będzie ważna data w historii Polski. Nie zawiedziemy naszych kapłanów, i będziemy tam, gdzie należy być w niedzielę, prawda?” – napisał dziennikarz na Twitterze wyraźnie dając do zrozumienia, że ma na myśli film „Tylko nie mów nikomu”.

POPULARNE  Edyta Górniak ujawniła tajemnicę. "Straciłam serce"

„Nie zagramy w scenariuszu Sorosa, prawda? PODAJ DALEJ” – dodał w dalszej części swojego wpisu.

Karnowski apeluje tym samym do wszystkich, aby wzięli udział w niedzielnej Mszy Świętej i dali tym samym wyraz swojej przynależności do Kościoła Katolickiego. Czy premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” przyniesie odwrotny efekt?

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: