Broniarz zaatakował Kukiza. Zadał mu jedno pytanie

Sławomir Broniarz, strajk nauczycieli
Sławomir Broniarz, strajk nauczycieli

Sławomir Broniarz, mimo zawieszenia strajku nauczycieli, cały czas jest aktywny w mediach społecznościowych. Teraz nieoczekiwanie wykorzystał swoją popularność, aby zaatakować Pawła Kukiza. Szef ZNP nawiązał przy okazji do małżonki posła, która uczy w szkole.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia, a jedną z głównych twarzy protestu stał się szef ZNP, Sławomir Broniarz. To on wygłaszał kolejne komunikaty dotyczące strajku. Codziennie rano spotykał się z dziennikarzami, gdzie informował o bieżącej sytuacji związanej z protestem.

Z czasem Szef ZNP stał się obiektem ataków ze strony przedstawicieli rządu. Szef ZNP nie dawał za wygraną i również wielokrotnie uderzał w rządzących polityków.

Wreszcie ten sam Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie strajku nauczycieli. „Od soboty, 27 kwietnia ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap” – oświadczył pod koniec kwietnia szef ZNP.

Chociaż od strajku upłynęło już kilka tygodni to szef ZNP wciąż jest aktywny w mediach społecznościowych. Komentuje skutki protestu i sytuację nauczycieli. Nierzadko nawiązuje również do bieżącej polityki. Tak było i tym razem.

Broniarz zaatakował Kukiza

Szef ZNP zamieścił a Twitterze wpis, w którym zwrócił się do Pawła Kukiza. Szef ZNP zastanawia się, dlaczego Kukiz nie chciał wpłynąć na rząd podczas strajku nauczycieli. Nawiązał również do żony posła, która pracuje w szkole.

„Zastanawia mnie, dlaczego P.Kukiz nie zabierał głosu w czasie strajku, dlaczego, chocby w interesie wlasnej małzonki nie walczył o zmiane postawy rządu??” – napisał Broniarz na Twitterze.

"Tylko nie mów nikomu" trafi do telewizji! Znamy datę premiery

Na razie Paweł Kukiz nie odniósł się do słów Sławomira Broniarza. Znając jednak porywczy charakter polityka, możemy spodziewać się ostrej odpowiedzi. Broniarz musi przygotować się na mocną ripostę. O sprawie będziemy informować.