Maja Ostaszewska wzywa wszystkich. „Będę na tym marszu” (WIDEO)

0

Maja Ostaszewska znana jest ze swoich licznych społecznych inicjatyw. Tym razem jednak aktorka zaangażowała się w kampanię wyborczą. W sieci znalazło się nagranie z jej wypowiedzią, w której wystosowała zaproszenie do Polaków.

Maja Ostaszewska to polska aktorka, która w naszym kraju budzi spore kontrowersje. Opinie o niej są skrajne – jedni ją doceniają, inni wręcz przeciwnie. Wszystko ze względu na fakt, iż Ostaszewska podejmuje liczne działania społeczne i angażuje się w rozmaite protesty.

Dość wspomnieć m.in., że aktorka od wielu lat działa na rzecz zwierząt. Co roku uczestniczy w akcji, w której prosi Polaków, aby nie zabijali karpi na święta.

Niedawno głośno o niej było przy okazji odstrzału dzików. Wówczas Maja Ostaszewska sprzeciwiała się temu rozwiązaniu i apelowała, aby powstrzymać się od zabijania tych zwierząt.

Maja Ostaszewska wzywa Polaków

Niedawno aktorka kolejny raz zaangażowała się w podobną akcję. Tym razem ma ona jednak podłoże polityczne. Nagranie, na którym występuje Maja Ostaszewska, znalazło się bowiem na profilu społecznościowym partii politycznej, Nowoczesna, która jest jedną ze składowych szerszego porozumienia, czyli Koalicji Europejskiej.

Maja Ostaszewska występuje w nim w charakterze osoby zachęcającej do wzięcia udziału w zbliżającym się wydarzeniu. Mowa o Marszu Polska w Europie, który 18 maja organizuje w Warszawie Koalicja Europejska. Aktorka przyznaje, że ona również weźmie udział w pochodzie.

„Będę na tym marszu dlatego, żę Unia Europejska choć nieidealna, to najlepsza gwarancja pokoju w naszym rejonie świata” – powiedziała aktorka znana z wielu popularnych polskich filmów.

W wydarzeniu, na które wzywa Polaków Ostaszewska, wezmą udział liderzy Koalicji Europejskiej. Na miejscu zjawić ma się też Donald Tusk. Pisał o tym lider PO, Grzegorz Schetyna.

„Pójdziemy razem z Donaldem i z Rafałem. Z Kasią, Małgosią i z Basią. Z Władkiem i z Włodkiem. I z Tobą” – napisał na swoim profilu społecznościowym Grzegorz Schetyna przyznając, iż szef Rady Europejskiej faktycznie pojawi się tego dnia w stolicy Polski.