Koszmarna wpadka TVP Info. Artykuł zniknął, ale mamy jego treść!

TVP Info Konfederacja Marek Jakubiak

To jedna z największych medialnych wpadek w ostatnim czasie. Na łamach portalu TVP Info pojawił się rzetelny tekst dotyczący nowego prawicowego ugrupowania (Konfederacja). Ktoś jednak szybko publikację usunął, co zauważył poseł Marek Jakubiak. Wiemy, jak dokładnie wyglądała usunięta treść!

Wiele krytyki spada w ostatnich latach na media publiczne. Szczególnie przed wyborami padają zarzuty o stronniczość i poświęcanie najwięcej czasu antenowego Prawu i Sprawiedliwości. Ostatnio jednak dziennikarze TVP starają się zmieniać tę tendencję. Niestety tylko niektórzy, bo redakcyjni koledzy natychmiast naprawiają takie „błędy”.

Konfederacja (KORWiN Braun Liroy Narodowcy) boleśnie przekonuje się o tym, jak mocno największe media związane są z największymi partiami. Prawicowa koalicja, która powstała na początku grudnia ubiegłego roku obrywa z każdej strony.

Media lewicowo-liberalne dyskredytują prawicowców z wiadomych względów. Jednakże postawa TVP Info, która celuje przecież w narodowo-konserwatywny elektorat, może być dla niektórych zaskoczeniem. Marek Jakubiak zauważył wczoraj coś bardzo niepokojącego.

ZOBACZ:
Rossmann: wielkie zmiany w promocji -55%!

CZYTAJ TAKŻE: Robi się gorąco. Sławomir Broniarz zaalarmował wszystkich nauczycieli

Wpadka TVP Info. Wszystko ujawnił poseł Marek Jakubiak

Otóż dla odmiany na stronie tvp.info pojawił się całkiem rzetelny artykuł dotyczący Konfederatów. Co ciekawe, miał on bardziej pozytywny, aniżeli negatywny wydźwięk. Znany parlamentarzysta nie ukrywa, że czytając publikację był pod niemałym wrażeniem.

Przyznam, że przeczytanie na portalu TVP Info prawdziwego tekstu o Konfederacji zrobiło na mnie wrażenie. Ale na chwilę, bo ktoś się połapał i usunęli. Skoro tak, to im pomogę i przypomnę jak wyglądał i co zawierał – napisał na Facebooku Marek Jakubiak.

Poseł Jakubiak załączył zrzut ekranu przedstawiający… cały artykuł, który przeczytał na stronie tvp.info, zanim został usunięty. Treść publikacji może zaskakiwać, gdyż wygląda jakby tworzył ją ktoś, kto nie ma pojęcia o niepisanym zakazie chwalenia Konfederacji na łamach mediów publicznych.

ZOBACZ:
Doda ostrzega fanów. Mogą czuć się zaniepokojeni?

Konfederacja w TVP Info

Nie ulega wątpliwości, że spore zamieszczanie przy Woronicza wywołał cytat zamieszczony przez autora w tytule artykułu. „Rządzą tak, jak poprzednicy” to słowa, które musiały zaboleć zarówno przedstawicieli obecnej władzy, jak i im przychylnych dziennikarzy. Wiele mówi fakt, że w miejsce usuniętego artykułu wkrótce pojawił się inny, gdzie Konfederację TVP Info nazywa „zbrojnym ramieniem totalnej opozycji”.

Czyżby pozytywny tekst, o którym mowa pisał niczego nieświadomy praktykant?

źródło: Facebook Marek Jakubiak