Marcinkiewicz będzie miał kłopoty. Poseł PiS chce sprawdzić jedną rzecz

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz od dłuższego czasu walczy z byłym mężem. Kobieta twierdzi, że polityk nie płaci jej alimentów, o czym wielokrotnie informowała w mediach. Sprawa trafiła do prokuratury, a Izabela zeznawała przeciwko byłemu mężowi. Teraz okazuje się, że Kazimierz Marcinkiewicz może mieć jeszcze większe kłopoty. Wszystko przez posła PiS.

„Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. No chyba, że pan Marcinkiewicz jest ponad prawem. W sumie powinnam dostać 112 tys. zł, a nie zapłacił ani złotówki. Kodeks karny precyzuje to jasno. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi grzywna, a nawet więzienie. Do 25. dnia każdego miesiąca mam dostawać 4 tys. zł alimentów” – przypomina kobieta w rozmowie z „Super Expressem”.

Izabela wskazuje, że komornicy nie są w stanie ściągnąć tych pieniędzy, ponieważ były premier nie ma ich na koncie.

„Dziwię się, że człowiek, który lansuje się na eksperta nie tylko politycznej moralności, jest ponad prawem. „Idź do sądu, na policję i gdzie tylko chcesz”. Tak mi napisał były mąż, gdy spytałam o spłatę alimentacyjnego długu” – żali się Olchowicz-Marcinkiewicz.

Marcinkiewicz będzie miał kłopoty?

Wkrótce Kazimierz Marcinkiewicz może mieć jeszcze większe problemy. Poseł PiS wystąpił do ministra sprawiedliwości w sprawie osób uchylających się od płacenia alimentów. Postuluje, by zaostrzyć przepisy, które dotyczą egzekwowania alimentów i uchylania się od ich płacenia.

– „Trzeba sprawdzić majątki osób takich jak pan Marcinkiewicz. Obnosi się ze swoim majątkiem, a zalega z alimentami. Trzeba z tym skończyć i doprowadzić do tego, by kobiety szybciej otrzymywały zaległe pieniądze. Obecnie niektóre sprawy trwają latami” – mówi Kazimierz Matuszny w rozmowie z Wirtualną Polską.

– Zgłaszają się do mnie panie, których mężowie jeżdżą drogimi samochodami, a oficjalnie są na zasiłku dla bezrobotnych. Ukrywają dochody. Trzeba wprowadzić zasady prześwietlania majątku takich osób, sprawdzić, co tak naprawdę mają i w razie potrzeby zajmować ich dobra – dodaje.

Burza w internecie. Magda Gessler pokazała TO na Instagramie!

Co na to Kazimierz Marcinkiewicz? Powinien martwić się o swoją przyszłość?