Zawodnik z polskiej ligi trafi do Barcelony?! W grę wchodzą wielkie pieniądze

FC Barcelona

Choć jeszcze niedawno mało kto tego mógł się spodziewać, to teraz wydaje się, że lada dzień w polskiej lidze dojdzie do hitowego transferu. Zawodnik, który od roku występuje w naszym kraju znalazł się na celowniku słynnej Barcelony.

Transfery z Polski do ligi hiszpańskiej są rzadkością. Co dopiero mówić o klubie, który w ostatnich latach całkowicie zdominował rozgrywki u siebie w kraju. Przez lata śrubując kolejne rekordy, m.in. w licznie wygranych z rzędu.

Właśnie do tego klubu, do słynnej Barcelony może trafić grający w PGE Vive Kielce Luka Cindrić. Rozmowy w sprawie jego transferu trwają już od kilku tygodni. Odbywają się w zaciszu gabinetów w Kielcach i Barcelonie. Oczywiście raz na jakiś czas pojedyncze informacje trafiają do mediów.

Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że do transferu jest naprawdę blisko. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do porozumienia dojdzie już wkrótce.

Luka Cindrić z PGE VIVE Kielce może trafić do FC Barcelony

Rozmowy w sprawie sprzedania piłkarza ręcznego PGE VIVE Kielce Luki Cindricia do FC Barcelony coraz bliżej zakończenia. – Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu się dogadamy – mówi prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas, cytowany przez Echodnia.eu.

Wszystko wskazuje więc na to, że Luka Cindrić wkrótce trafi do Barcelony. Dla ligi polskiej byłaby to na pewno strata. Oglądanie takiego zawodnika, to dla kibiców była prawdziwa przyjemność.

Zanim jednak transfer stanie się faktem, trzeba jeszcze uzgodnić wszystkie szczegóły. W grę wchodzi okrągła sumka odstępnego. Ile PGE VIVE Kielce może dostać za transfer Luki Cindricia do FC Barcelony?

Mówi się nawet, że Barcelona za gwiazdę PGE VIVE będzie musiała zapłacić milion euro. Takie pieniądze w świecie piłki ręcznej są zawrotne.

Na tym jednak nie koniec. Ponoć w umowie transferowej znajdą się jeszcze inne punkty. Ponoć jednym z nich będzie rozegranie meczu pokazowego w Polsce.

Transfer Luki Cinidricia do FC Barcelony byłby więc ważny dla całego sportu. Na oficjalną informację w tej sprawie przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do początku czerwca. Wówczas zarówno PGE Vive Kielc jak i Barcelona będą kończyć sezon występem w Final Four Ligi Mistrzów.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]