Jerzy Owsiak wściekły po wyborach. Mocne słowa szefa WOŚP

0
Jerzy Owsiak, Jurek Owsiak

W niedzielę rekordowy procent Polaków wziął udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wygrało PiS, choć to Koalicja Europejska miała wreszcie zaskoczyć. Jerzy Owsiak nie jest zadowolony z tego, jak zakończyły się eurowybory.

Nie jest łatwo być dziś apolitycznym. A już na pewno nie jest łatwo w ogóle nie zabierać głosu na tematy związane z jednym z najstarszych zawodów świata. A tym jest przecież polityka. Wybory w naszym kraju wzbudzają tak silne emocje, że głos w ich sprawie zabrał nawet szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polacy mocno podpadli liderowi i założycielowi WOŚP. Na Facebooku Jerzy Owsiak postanowił podzielić się swoimi wrażeniami na gorąco. Tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów europejskich, filantrop nie wytrzymał.

Skrytykował nie tyle tych, którzy głosowali, ale tych, którzy postanowili zaniechać. Owsiak nie kryje wściekłości. Zaznacza ponadto, że nie uznaje żadnych wymówek. To zaskakująca postawa znanego filantropa. Opowiada się przecież za całkowitą wolnością. Podobno.

ZOBACZ:
Biedronka w ogniu krytyki. Wyciekły informacje, jak pracują ludzie

Tymczasem stwierdza, że jeżeli ktoś uznaje, że nie ma kandydata wartego oddania głosu, to powinien się wstydzić. Nie precyzuje, dlaczego tak ostro zwraca się do osób, które zdecydowały nie oddawać głosu na byle kogo. Co jeszcze pisze Jerzy Owsiak?

Owsiak wściekły po wyborach

CZYTAJ TAKŻE: Wściekły Korwin skomentował wybory. Padły poważne zarzuty!

Panowie i panie trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść.(…) Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory, miała to gdzieś – rozpoczął Jurek Owsiak.

Dalej skupia się na wytykaniu Polakom, że rzekomo nie szanują wolności.

Jest to nieprawdopodobne, nie do przyjęcia w mojej głowie.To rzecz niebywała, że wolny naród w większości rezygnuje z tej możliwości, wstyd, obciach, coś niepojętego. Wstydźcie się ci wszyscy, którzy nie poszliście na wybory. Nie ma tu żadnej wymówki – ocenił Owsiak.

Owsiak uznał, że „nie ma na kogo głosować” to żadne wytłumaczenie. Zdaniem lidera Orkiestry, to właśnie od tych wyborów będzie zależało to, czy wieczne narzekanie Polaków będzie miało sens.

ZOBACZ:
Biedronka w ogniu krytyki. Wyciekły informacje, jak pracują ludzie

Tak więc szef WOŚP skrytykował tych, którzy zostali w domach. Mimo tego że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego była rekordowa i wyniosła 45,68 proc. Wybory były też wyjątkowe ze względu na rekordowo małą liczbę oddanych głosów nieważnych.

źródło: naTemat.pl