III wojna światowa? Szokująca wiadomość obiega świat!

0
Koniec świata
III wojna światowa

Nie ulega wątpliwości, że III wojna światowa to najgorszy z możliwych scenariuszy dla naszej cywilizacji. Wielu przewiduje, że przy obecnej technologii i napięciach międzynarodowych konflikt zbrojny mógłby przynieść jeszcze bardziej opłakane skutki, niż wojny z pierwszej połowy XX wieku.

Rzecz jasna nikt z nas nie ma wglądu w międzynarodowe depesze. Faktem jest jednak, że światowe media w ostatnich tygodniach alarmują o niebywale napiętej sytuacji. Co gorsza, tego typu informacje mają wyciekać z Waszyngtonu.

O sprawie piszą nawet media w Polsce. Na łamach portalu nczas.com czytamy o tym, że III wojna światowa wcale nie jest scenariuszem niemożliwym. Ponadto niewykluczony jest jej wybuch już w najbliższym czasie. Skąd dziennikarze nczasu mają takie informacje? Otóż wszystko miał ujawnić znany rosyjski bloger.

Jeżeli zatem takie przecieki pojawiają się zarówno po stronie rosyjskiej, jak i amerykańskiej, to lepiej trzymać rękę na pulsie. Tym bardziej, że – jak czytamy na łamach wspomnianego medium – wstępny etap tej wojny już trwa.

ZOBACZ:
Nie żyje była gwiazda Big Brother. Smutne wieści

Chodzi mianowicie o walkę m.in. w branży technologicznej. To tam leżą gigantyczne pieniądze i… wpływy. W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o rzekomo instalowanym przez Chińczyków szpiegowskim oprogramowaniu w urządzeniach wysyłanych do USA i Europy. Czy spięcia doprowadzą do tego, że wybuchnie III wojna światowa? Dzygowbrodski precyzuje.

III wojna światowa na horyzoncie?

CZYTAJ TAKŻE: Broniarz zdemaskowany. Te słowa szefa ZNP tłumaczą wszystko

Popularny rosyjski publicysta Dmitrij Dzygowbrodski uważa, że III wojna światowa już się zaczęła. Co na to wskazuje? Rosjanin jako dowód podaje walkę Waszyngtonu z Huawei, która jest potentatem w dziedzinie technologii 5G – czytamy na łamach nczas.com

Jak zapewnia Dzygowbrodski, Huawei uchodzi w oczach Donalda Trumpa za ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Mało tego, prezydent USA szacuje, że aż jedna trzecia patentów 5G należy właśnie do Huawei To z kolei oznacza, że Pekin może w przyszłości zacząć kontrolować infrastrukturę tej technologii.

ZOBACZ:
III wojna światowa? Ukraińcy wysuwają poważne żądania wobec Polski!

Publicysta z Rosji alarmuje zatem, że amerykańska głowa państwa podejmie próbę badania tej technologii, by uzyskać – ja to nazwano – „ekskluzywny dostęp do kosmosu’. Dzygowbrodski stwierdził w rozmowie z „Russkaja wiesna”, że politycy w Europie są tego świadomi, dlatego współpracują z chińską firmą mimo protestów ze strony USa.

Pojawił się również temat Gazociągu Północnego. Ekspert jest zdania, że Waszyngton przegrał już tę walkę, bo największe stolice Starego Kontynentu nie zerwały współpracy z Chinami. Ale skąd obawy o to, że już wkrótce wybuchnie III wojna światowa?

Otóż szczególnie niepokojące są konkluzje Dzygowbrodskiego. Jest on bowiem, że gdyby nie potęga militarna Chin, to USA już dawno prowadziłyby działania wojenne w Azji. Niestety uważa, że tak czy inaczej w przyszłości wszystko obróci się w konflikt, który będzie oznaczał III wojnę światową.