Młody Ryszard Kotys. Tak wyglądał 30-letni Paździoch z „Kiepskich”!

0
Ryszard Kotys, Marian Paździoch, Świat według Kiepskich
Ryszard Kotys, Marian Paździoch, Świat według Kiepskich

Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów w Polsce. Absolutna gwiazda serialu „Świat według Kiepskich”. Ryszard Kotys, kojarzony głównie jako Marian Paździoch, w którego rolę wciela się od końcówki XX wieku.

Kotys to wybitny aktor. Choć w jego filmografii znajdziemy dziesiątki produkcji zarówno z ostatnich lat, jak i sprzed kilku dekad, to i tak największą popularność przyniosła mu rola w kultowym już sitcomie Polsatu. Jako uciążliwy sąsiad Ferdynanda Kiepskiego 87-letni aktor do dziś wypada fantastycznie.

Siłą rzeczy wszyscy znamy odtwórcę roli Paździocha jako sędziwego aktora. Ryszard Kotys urodził się przecież jeszcze przed wojną! Urodzony w 1932 roku artysta w marcu skończył 87 lat, jednak – mimo wielu uciążliwych dolegliwości – nie chce rezygnować z występów w serialu „Świat według Kiepskich„.

ZOBACZ:
Tak naprawdę wygląda Roksana Węgiel. Rzadkie zdjęcie wyciekło do sieci

Wielokrotnie informowaliśmy o stanie zdrowia Ryszarda Kotysa. Z kolei zarówno on, jak i jego żona potwierdzają informacje o tym, że – oględnie mówiąc – nie jest najlepiej. Aktor potrafi zgubić się nawet na klatce schodowej. Ponadto jakiś czas temu z wielkim trudem przeszedł przez zapalenie płuc.

Choroba dająca się we znaki jest widoczna również na zewnątrz. Aktor nie tylko wygląda na swój wiek, ale i na mocno wycieńczonego. Głębokie bruzdy na twarzy i pusty wzrok wskazują, że Ryszard Kotys nie czuje się – jak kilka lat temu – „młodym chłopcem”.

Tak wyglądał młody Ryszard Kotys

Wiele wskazuje na to, że już w najbliższych miesiącach zniknie z obsady serialu „Świat według Kiepskich”. Nie ulega wątpliwości, że bez niego nic nie będzie już takie samo. Scenarzyści zrobią jednak wszystko, by skutecznie załatać lukę po tak barwnej postaci.

ZOBACZ:
Andrzej Grabowski cierpi na straszną chorobę. Nikt o tym nie wiedział

CZYTAJ TAKŻE: Rossmann rozpętał piekło. Biedronka i Lidl w opłakanym położeniu

To bez wątpienia dobry moment, by powspominać i sięgnąć do – dość odległej zresztą – historii. Jak serialowy Marian Paździoch wyglądał w wieku 30 lat, a więc ponad pół wieku temu? Na szczęście w archiwach zachowało się kilka zdjęć.

Ryszard Kotys, gdy w wieku 32 lat występował w filmie „Agnieszka 46”, uchodził za wschodzącą gwiazdę polskiego kina. Jednakże dopiero 35 lat później stał się znany szerokiej publiczności dzięki roli w „Świat według Kiepskich”. Jak wyglądał Kotys w trakcie produkcji czarno-białego filmu z 1964 roku?

Zupełnie zaskakująco:

Młody Ryszard Kotys
Młody Ryszard Kotys, fot. East News

32-letni Ryszard Kotys

I kilka lat później:

  1. Margaret dusiła to w sobie latami. Właśnie wyznała straszną prawdę
  2. Ryszard Kotys składa zaskakującą deklarację. Fani zdumieni
  3. Kiepscy to serial dla idiotów? Andrzej Grabowski odpowiedział szczerze

źródło: wiki, filmoteka.fn.org.pl