Jak Kurdej-Szatan zrobiła karierę? Oto prawda o gwieździe „M jak miłość”!

0
Barbara Kurdej-Szatan, serial M jak miłość TVP
Barbara Kurdej-Szatan

Dziś jest gwiazdą TVP dzięki roli w serialu M jak miłość, jednak jeszcze kilka lat temu znaliśmy ją wyłącznie z reklamy jednej z najpopularniejszych sieci komórkowych w kraju. Barbara Kurdej-Szatan błyskawicznie zaistniała w świadomości większości Polaków.

Barbara Kurdej-Szatan (urodzona 22 sierpnia 1985 w Opolu) – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Laureatka trzech Telekamer (2015, 2016, 2017) dla najlepszej aktorki oraz Złotej Telekamery (2018).

Gdy w 2013 roku widzowie po raz pierwszy zobaczyli Basię w legendarnej już kampanii reklamowej pt. „Gwiazdy przeszły do Play”, w internecie natychmiast zaczęto masowo wyszukiwać frazę „blondynka z reklamy Play”. Sympatyczna artystka była bowiem wtedy postacią niemalże anonimową.

ZOBACZ:
Skandal! Magda Gessler upokorzyła mężczyznę na wizji

Szybko okazało się, że wzbudzająca tak duże zainteresowanie kobieta to absolwentka PWST w Krakowie oraz aktorka teatralna w warszawskim Teatrze 6. Piętro. Przygodę z teatrem rozpoczynała w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Z kolei w 2015 r. zaczęła występować również w Krakowskim Teatrze Variété. Od 2014 wciela się w rolę Joanny Chodakowskiej (wcześniej Tarnowskiej) w serialu TVP2 M jak miłość. Zagrała również w kilku popularnych polskich filmach, m.in. Wkręceni 2.

Jak zatem widać, do sławetnej reklamy Barbara Kurdej-Szatan nie trafiła „z ulicy”. Jest bowiem aktywna zawodowo już od 2005 roku. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby nie angaż do głośnej kampanii Play, to kariera aktorki nie rozwinęłaby się do tego stopnia. Ponadto wiele wskazuje na to, że nie cieszyłaby się dziś z roli w znanym serialu TVP.

Z czego znana jest Barbara Kurdej-Szatan

Więc jak doszło do tego, że nieznana wcześniej szerszej publiczności aktorka otrzymała propozycję tak lukratywnego kontraktu? Otóż – jak dowiedzieliśmy się od jednego z najbardziej znanych show-manów w kraju – została do tej roli polecona. I to nie przez byle kogo.

ZOBACZ:
Młody Ryszard Kotys. Tak wyglądał 30-letni Paździoch z "Kiepskich"!

Okazuje się, że Barbara Kurdej-Szatan wejście do show-biznesu w tak imponującym stylu zawdzięcza Kubie Wojewódzkiemu. Jak to się stało i co gwiazdor TVN ma wspólnego z decyzjami kadrowymi przy tworzeniu kampanii reklamowych popularnej sieci?

Mianowicie w okresie, gdy Basia Szatan nieśmiało pukała do drzwi show-biznesu, Wojewódzki był już związany z siecią Play. Show-man, tak jak dziś, był mocno rozchwytywany przez najbardziej hojne marki. Tak zależało im na współpracy z Kubą, że brano nawet pod uwagę jego propozycje nie tylko co do formy reklamy, ale i obsady. Basia miała szczęście, bo Kuba jest lojalny wobec dobrych znajomych i często pomaga wybić się utalentowanym osobom, które jednak nie mają tak wielkiej siły przebicia, jak on sam.

Samozwańczy Król TVN sam przyznał to podczas jednej z rozmów z Barbarą Kurdej-Szatan we własnym programie. Pytał obecną gwiazdę serialu M jak miłość między innymi o to, czy spodziewała się tak ogromnego zainteresowania swoją osobą tuż po emisji w telewizji pierwszych reklam z jej udziałem. Następnie dodał nieskromnie: „To ja cię zaprosiłem do tej reklamy, to znaczy… do tego czegoś”. 

ZOBACZ:
Tak naprawdę wygląda Roksana Węgiel. Rzadkie zdjęcie wyciekło do sieci

Gwiazdor ugryzł się w język, gdyż na antenie największej komercyjnej stacji, jaką jest TVN, nie wypadało mu nawet sugerować, z czego znana jest Barbara Kurdej-Szatan. Unika się w ten sposób kryptoreklamy. Stacja nie jest bowiem związana z siecią, a jedynie Kuba Wojewódzki jako osobny podmiot. Nic dziwnego, że dziś znana aktorka chętnie przyjmuje kolejne zaproszenia do programu Kuby. Ma wobec niego wielki dług wdzięczności.

Kurdej-Szatan – Gwiazda M jak miłość w TVP

Charakterystyczna aktorka trafiła do obsady kultowego serialu Telewizji Polskiej w 2014 roku. I choć to zaledwie pięć lat, a ten tytuł liczy już blisko dwie dekady, to zapaleni fani serialu dziś nie potrafią wyobrazić sobie obsady bez postaci Joanny Chodakowskiej (Tarnowskiej), w której rolę wciela się Barbara Kurdej-Szatan.

ZOBACZ:
Anna Mucha podsumowała Agatę Dudę. Dziennikarkę zamurowało

Gwiazda TVP prowadzi na antenie publicznej telewizji również program Kocham Cię, Polsko! Wcześniej robił to Maciej Kurzajewski i gdy pojawiły się informacje o zmianie prowadzącego, widzowie byli pełni obaw. Okazało się jednak, że doświadczona artystka świetnie poradziła sobie z tym wyzwaniem. Prowadzi uwielbiany program od 2016 r. W międzyczasie pojawiały się plotki o tym, że miałaby zostać wyrzucona z TVP w związku z angażowaniem się w akcje polityczne organizowane przez opozycję. Nigdy jednak takie informacje się nie potwierdziły, dementowali je także ludzie pracujący przy Woronicza.

źródło: wiki, TVN

  1. Julia Wieniawa zalała się łzami. To stało się przed jej domem
  2. Sławomir wszystkich okłamał? Media odkryły całą prawdę!
  3. Dramatyczny apel Mai Ostaszewskiej. Ci ludzie nie dają jej żyć
  4. Bardzo smutne wieści. Oto dlaczego „Pani Barbara” przestała nagrywać