Kolejne produkty wycofane z Lidla! Masz je w domu? Zwróć lub wyrzuć

Lidl
Lidl / fot. OTOPRESS

Chętnie odwiedzamy popularne dyskonty jak Lidl czy Biedronka. Mamy do nich zaufanie, bo przecież wszystkie produkty pochodzą od licencjonowanych dostawców, a wymogi w ramach UE są bardzo restrykcyjne. Ponadto sieci te są na rynku od dekad.

Mało komu przychodzi do głowy, że produkty zakupione w największych sieciach sklepów mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Niestety jednak, wciąż nie żyjemy w świecie idealnym. Trzeba uważać na każdym kroku, czego dowodzą ostatnie wydarzenia. 

CZYTAJ TAKŻE: Sławomir Zapała ukrywał to latami. Szokująca prawda ujawniona

ZOBACZ:
Sławomir Zapała ukrywał to latami. Szokująca prawda ujawniona

Nie jest to bowiem pierwsza i prawdopodobnie nie ostatnia taka sytuacja. Z sieci sklepów Lidl wycofano pilnie dwa produkty. Jak czytamy w oświadczeniu, wszystko w trosce o bezpieczeństwo klientów. A tych przecież niemiecka sieć obsługuje miesięcznie miliony.

Lidl wycofuje ze sprzedaży dwa produkty. W sklepach sieci nie znajdziemy już drewnianej zabawki dla dzieci wyposażonej w kółka oraz konkretnej partii białej młodej kapusty. W obydwu przypadkach sieć kierowała się zdrowiem i bezpieczeństwem konsumentów – podaje m.in. Radio Zet.

Lidl ostrzega: nie używajcie tych produktów!

O co chodzi i dlaczego lepiej szybko pozbyć się tych produktów? Czytamy w specjalnym oświadczeniu, które po południu lotem błyskawicy obiegło największe media.

ZOBACZ:
Biedronka i Lidl w opałach. Biznesmen ujawnił szokujące fakty

Na stronie internetowej Lidla pojawiło się podwójne oświadczenie o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów z różnych działów. Pierwsze z nich odnosi się do białej młodej kapusty z numerem partii L 21/05, dostępnej w sklepach między 28 a 31 maja.

„Ostatnie, dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu »Kapusta biała młoda, luz« z numerem partii L 21/05 wykazało przekroczenie limitu prawnego dla pozostałości środka ochrony roślin. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania” – czytamy.

Z kolei drugi komunikat mówi o drewnianej zabawce do chwytania marki Playtive o numerze artykułu IAN 304083 i numerze modelu HG04414. Produkt był dostępny w dyskontach od 18 marca bieżącego roku, a wiec przez ponad 2 miesiąca.

ZOBACZ:
Szok w "Ice Queen". Tyle Magda Gessler woła za kulkę lodów

Jak podkreśla Lidl, „w przypadku przedmiotowego artykułu nie można wykluczyć sytuacji, w której dojdzie do poluzowania nitów w kołach i pojawienia się małych elementów, które mogą zostać połknięte przez niemowlęta lub małe dzieci, narażając je na ryzyko. W związku z tym Lidl prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i nieużywanie wskazanego produktu”.

Pozostałe artykuły marki Playtive Junior są natomiast wciąż dostępne.

źródło: Radio Zet