Szykuje się prawdziwa sensacja. Dwóch liderów opuści Konfederację?

Konfederacja

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy po porażce w wyborach do Parlamentu Europejskiego stanęła przed prawdziwym wyzwaniem. Liderzy koalicji muszą podjąć działania, które pozwolą im przekroczyć próg wyborczy. Okazuje się, że nie będzie to takie proste. W internecie pojawiły się sensacyjne doniesienia, których potwierdzenie może poważnie osłabić Konfederację.

Największym zaskoczeniem wyborów do Parlamentu Europejskiego jest wynik wyborczy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Sondażowe wyniki wskazywały bowiem, że ugrupowanie, w skład którego wchodzą: partia KORWiN, Ruch Narodowy oraz środowiska Grzegorza Brauna, Piotra Liroya-Marca i Marka Jakubiaka, zdobyło ponad 6% głosów. Tymczasem, po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że do przekroczenia progu zabrakło 0,5%. Ostatecznie koalicja zdobyła 4,6% głosów. Wyborcy, którzy głosowali na Konfederację, nie kryli rozczarowania.

Liderzy Konfederacji znaleźli się w bardzo trudnej pozycji. Przy zakładanej wyższej frekwencji w jesiennych wyborach parlamentarnych przekroczenie progu wyborczego może okazać się jeszcze trudniejsze. Członkowie koalicji muszą opracować i zrealizować plan, który przyniesie wyborczy sukces. Okazuje się jednak, że zamiast wzmocnienia, Konfederację może czekać poważne osłabienie…

Jakubiak i Liroy opuszczą Konfederację?

W czwartek wieczorem pojawiła się informacja, że w piątek o godz. 12:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział: Paweł Kukiz, Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec.

Ta informacja natychmiast wywołała falę spekulacji. Portal nczas.com ustalił, że politycy tworzący Konfederację nie mają nic wspólnego z konferencją w Sejmie. Nie zostali poinformowani o jej zorganizowaniu.

Wcześniej Paweł Kukiz zapowiadał na Facebooku, że w piątek ogłosi efekt rozmów, które odbywał w tym tygodniu w Warszawie. Ponadto lider Kukiz’15 podkreślał, że nie ma jego zgody na jakąkolwiek koalicję z Januszem Korwin-Mikke.

– Mam już dość pytań i sugestii dot. ewentualnego sojuszu z panem Korwinem po raz kolejny i tym razem ostateczny oznajmiam, że nie takiej opcji, bym do wyborów jesiennych i jakichkolwiek innych szedł wraz z nim – napisał na Facebooku lider ruchu Kukiz’15.

Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem? Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół
Aleksandra Sołtys
Dziennikarka z zamiłowania, zainteresowania: show-biznes, kosmetologia, zwierzęta.