Gessler zapłaci ogromną karę? Wszystko przez lody o smaku alkoholu

Gessler

Magda Gessler właśnie wystartowała z nowym biznesem. Tym razem właścicielka sieci restauracji postanowiła wypromować własne lody pod nazwą Ice Queen Magda Gessler. Gwiazda TVN osobiście promowała swoją nową markę, podając dorosłym i dzieciom lody własnej produkcji. Okazuje się, że gwiazda może mieć problemy.

Na początku czerwca Magda Gessler zaprezentowała swój nowy pomysł na biznes. Gwiazda „Kuchennych Rewolucji” postanowiła sprzedawać swoje autorskie lody. W niedzielę odbyła się zapowiadana przez gwiazdę premiera lodowych przysmaków.

Restauratorka podkreśla, że to wyjątkowa receptura przesądza o jakości sprzedawanych przez nią lodów. „Odtworzyłam recepturę mojej prababci, która spędziła we Włoszech, na Sardynii całe swoje życie. Zawładnięta tym niezwykłym miejscem, jego kolorami, świeżością, intensywnością stworzyła pyszne lody… Puszyste, naturalne, zdrowe, przepełnione soczystością owoców, słodyczą czekolady, czy esencją prawdziwej wanilii” – mówiła Gessler.

Magda Gessler zapłaci ogromną karę?

Okazuje się, że lody Magdy Gessler znalazły się na celowniku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która w niektórych smakach dopatrzyła się próby wpędzania dzieci w alkoholizm.

Chodzi o lody o smaku prosecco i campari z pomarańczą. Wprawdzie jeszcze nie ustalono, czy znajdowały się w nich substancje zakazane takie jak alkohol, ale sama nazwa wzbudza podejrzenia.

„Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości” – mówi w Fakcie Katarzyna Łukowska, pełniąca obowiązki dyrektora PARPA.

Restauratorce grozi za to pół miliona złotych grzywny. „Zachodzi tu tożsamość nazwy produktu z oznaczeniem napoju alkoholowego. W konsekwencji stanowi to naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi” – dodaje radca prawny, dr Małgorzata Świeca, komentując sprawę Gessler.

ZOBACZ!
Julia Wieniawa powiedziała, co myśli o LGBT. Wywołała burzę
Aleksandra Sołtys
Dziennikarka z zamiłowania, zainteresowania: show-biznes, kosmetologia, zwierzęta.