Marcinkiewicz wezwany do prokuratury. Były premier pójdzie do więzienia?

Marcinkiewicz

Od kilu lat trwa wojna między Kazimierzem Marcinkiewiczem a jego byłą żoną, Izabelą Olchowicz-Marcinkiewicz. Kobieta wielokrotnie informowała w mediach, że były mąż nie płaci jej alimentów. Powiadomiła również organy ścigania. Teraz Kazimierz Marcinkiewicz może mieć poważne problemy. Został wezwany do prokuratury, grozi mu nawet kara więzienia.

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz od dłuższego czasu walczy z byłym mężem. Kobieta twierdzi, że polityk nie płaci jej alimentów, o czym wielokrotnie informowała w mediach.

„Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. No chyba, że pan Marcinkiewicz jest ponad prawem.W sumie powinnam dostać 112 tys. zł, a nie zapłacił ani złotówki. Kodeks karny precyzuje to jasno. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi grzywna, a nawet więzienie. Do 25. dnia każdego miesiąca mam dostawać 4 tys. zł alimentów” – przypomina kobieta w rozmowie z „Super Expressem”.

Izabela wskazuje, że komornicy nie są w stanie ściągnąć tych pieniędzy, ponieważ były premier nie ma ich na koncie. Z kolei były premier opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym twierdzi, że była żona, Izabela, stała się jego stalkerką.

Marcinkiewicz wezwany do prokuratury

Jak ustalił „Super Express”, Kazimierz Marcinkiewicz ma się wkrótce stawić w prokuraturze. Były premier będzie musiał się tłumaczyć śledczym, bo jest winien byłej żonie Isabel Olchowicz ponad 100 tys. zł zaległych alimentów. Według kodeksu karnego mogą mu grozić nawet dwa lata za więzienia.

„Po analizie materiałów zgromadzonych na etapie czynności sprawdzających, prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie uchylenia się przez osobę zobowiązaną od wykonania obowiązku alimentacyjnego na szkodę Izabeli O-M. – potwierdza Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Postępowanie dowodowe jest w toku. Marcinkiewicz musi stawić się w prokuraturze jeszcze w tym miesiącu.

Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem? Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół