Magda Gessler zamknęła usta hejterom. Mocne oświadczenie

0
Magda Gessler
Magda Gessler

Magda Gessler postanowiła wypromować własne lody pod nazwą Ice Queen Magda Gessler. Gwiazda TVN osobiście promowała swoją nową markę, podając dorosłym i dzieciom lody własnej produkcji. Wśród nich znalazły się również te o smaku alkoholu, co wywołało falę krytyki. Gwiazda postanowiła osobiście odnieść się do zarzutów.

Na początku czerwca Magda Gessler zaprezentowała swój nowy pomysł na biznes. Gwiazda „Kuchennych Rewolucji” postanowiła sprzedawać swoje autorskie lody. W niedzielę odbyła się zapowiadana przez gwiazdę premiera lodowych przysmaków.

Okazało się, że lody Magdy Gessler znalazły się na celowniku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która w niektórych smakach dopatrzyła się próby wpędzania dzieci w alkoholizm. Chodzi o lody o smaku prosecco i campari z pomarańczą. Wprawdzie jeszcze nie ustalono, czy znajdowały się w nich substancje zakazane takie jak alkohol, ale sama nazwa wzbudza podejrzenia.

„Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości” – mówi w Fakcie Katarzyna Łukowska, pełniąca obowiązki dyrektora PARPA.

Restauratorce grozi za to pół miliona złotych grzywny. „Zachodzi tu tożsamość nazwy produktu z oznaczeniem napoju alkoholowego. W konsekwencji stanowi to naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi” – dodaje radca prawny, dr Małgorzata Świeca, komentując sprawę Gessler.

Magda Gessler odpowiada hejterom

Na doniesienia medialne postanowiła odpowiedzieć sama zainteresowana. Magda Gessler nie ukrywa, że cała afera bardzo ją dziwi.

Nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Lody nie zawierają alkoholu. Są gotowane wcześniej, tak jak każda inna potrawa z dodatkiem alkoholu, który po obróbce całkowicie wyparowuje – wyjaśniła Gessler w rozmowie z serwisem Plotek.

ZOBACZ:
Wściekła Roxie tym razem wybuchnie? Wieniawa znów jej dogryza

– Mamy bardzo odpowiedzialny i profesjonalny zespół i wszystko jest dokładnie dopracowywane, przygotowywane i sprawdzane. Afera, którą podsyca prasa, jest całkowicie bezpodstawna i liczę, że nikt w nią nie uwierzył. A lody są przepyszne. Polecam spróbować – dodała gwiazda.

Ponadto, na profilu gwiazdy na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie. Zapewniono w nim, że marka „Ice Queen Magda Gessler” nie zamierza promować sprzedaży alkoholu wśród niepełnoletnich.