Tragedia Barbary Kurdej-Szatan. Przez chorobę jej plany legły w gruzach

Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan

W grudniu 2018 roku Barbara Kurdej-Szatan, popularna polska aktorka, poinformowała, że od wielu lat zmaga się z chorobą. Zdradziła wówczas, że ostatnie wyniki badań nie napawają optymizmem. Później sytuacja poprawiła się na tyle, że aktorka zaplanowała bardzo ważną zmianę w swoim życiu. Niestety, jej plany legły w gruzach.

Barbara Kurdej-Szatan przyznała, że od 2017 roku zmaga się z boreliozą. Choroby nabawiła się po tym, gdy kilka lat wcześniej ukąsił ją kleszcz.

Aktorka opowiadała, że jednym z pierwszych objawów świadczących o chorobie był ból ręki. Następnie przyszły bóle mięśniowe oraz liczne obrzęki. Prawdopodobnie był to wynik tzw. przewlekłego zanikowego zapalenia skóry, charakterystycznego objawu skórnego dla boreliozy. Pojawia się on zwykle kilka lat od momentu zakażenia.

Barbara Kurdej-Szatan zdradziła, że początkowo lekarze zaordynowali terapię antybiotykami. Ta nie okazała się jednak skuteczna. Sytuacja skłoniła aktorkę do skorzystania z alternatywnych metod leczenia. Kurdej-Szatan przyznaje, że całkowicie zrezygnowała ze spożywania cukru, nabiału krowiego oraz białej mąki. Gwiazda „M jak Miłość” obawiała się jednak, że choroba może negatywnie odbić się na planowanej drugiej ciąży.

Barbara Kurdej-Szatan musi odłożyć drugą ciążę

Jakiś czas temu Barbara Kurdej-Szatan poczuła się na tyle dobrze, że zaczęła znowu planować powiększenie rodziny. Gwiazda wraz z mężem poinformowali o tym najbliższych kilka miesięcy temu. Sama mówiła w mediach o tym, że chciałaby mieć drugie dziecko.

„Hania pyta o rodzeństwo i ma rację, bo już najwyższy czas pomyśleć o kolejnym dziecku. Teraz czuję się dobrze i mamy takie plany” – deklarowała.

Aktorka postanowiła zrobić jeszcze raz badania, aby mieć pewność, że jest to najlepszy czas na kolejne dziecko. Niestety, okazało się, że choroba znów daje o sobie znać. „Test wykazał, że nadal wszystko jest aktywne. Wróciłam do leczenia. Znów zaczęłam stosować naturalne metody. Jest to leczenie polegające na diecie oczyszczającej organizm, pozbywanie się grzybów i pasożytów” – mówi ze smutkiem Kurdej-Szatan.

Sensacyjna decyzja Magdy Gessler ws. dalszej działalności