Koniec 500 plus w Polsce? Bruksela stawia sprawę jasno

Z programu Rodzina 500 plus korzysta już ponad 4 miliony dzieci. Flagowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości bardzo przypadł Polakom do gustu. Pieniądze biorą nawet zagorzali przeciwnicy tej inicjatywy, z politykami opozycji włącznie.

Komentatorzy są mocno podzieleni w kwestii najgłośniejszego programu socjalnego ostatnich lat. Zdaniem jednych wspieranie rodzin finansowo dowodzi, że rząd troszczy się o obywateli. Inni z kolei twierdzą, że „rozdawnictwo” stosowane przez obecną władzę to nic innego jak polityczna korupcja, czyli kupowanie głosów.

Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe środki na utrzymanie dzieci bardzo poprawiają sytuację materialną setek tysięcy rodzin. Jednak faktem jest również, że nie da się utrzymywać programu 500 plus i nie podwyższać jednocześnie danin nawet dla małych przedsiębiorców.

POPULARNE  Cejrowski ujawnił brutalną prawdę. Jak wytłumaczy się Morawiecki?

Ostatnio gruchnęła wiadomość o kolejnych podwyżkach – będziemy płacić o 10% wyższe składki ZUS. Nic więc dziwnego, że programy socjalne PiS mają coraz więcej przeciwników. Szczególnie wśród przedsiębiorców, którzy ledwo wyrabiają na gigantyczne koszty prowadzenia działalności.

Dochodzi zatem do sytuacji, w której prawdziwa prawica może po raz pierwszy od bardzo dawna mówić jednym głosem z Unią. Jak się bowiem okazuje, zarówno wolnościowcy w naszym kraju, jak i brukselscy dygnitarze, chcą likwidacji 500 plus. O sprawie pisze między innymi serwis gazetawroclawska.pl

500 plus zostanie zniesione? Bruksela przedstawiła wytyczne

Komisja Europejska chce wymusić na Polsce podniesienie wieku emerytalnego. Zgodnie z sugestiami Komisji Polska powinna stworzyć taki system emerytalny, który pozwoli na pobudzenie polskiego rynku pracy – czytamy w serwisie wrocławskiego medium.

POPULARNE  Agnieszka Holland chwali PiS! Nie uwierzycie za co

Dalej jest już tylko ciekawiej. Bo nie tylko wiek emerytalny, ale i program 500 plus znalazł się na celowniku.

Komisja Europejska twierdzi, że 500 zł na dziecko to co najmniej kontrowersyjny pomysł. KE docenia co prawda, że takie świadczenie poprawia status materialny wielu rodzin w Polsce. Jednocześnie jednak 500 plus ma ograniczać aktywność kobiet na rynku pracy.

Urzędnicy cytowani przez Superbiz.se.pl: Świadczenie wychowawcze ograniczyło ubóstwo i nierówności, ale wywarło niekorzystny wpływ na aktywność zawodową rodziców, głównie kobiet, ze względu na wysokość tego świadczenia i kryteria jego przyznawania.

Jak twierdzi Bruksela, ograniczenie programów socjalnych i podwyższenie wieku emerytalnego pobudziłoby rynek pracy, co – zdaniem KE – pomogłoby młodym ludziom. Politycy Prawa i Sprawiedliwości obstają jednak przy swoim i zapewniają, że zrobią wszystko, by program Rodzina 500 plus nie został przez nikogo zniesiony.

  1. Tego się nie spodziewała. Szokujące zdjęcia Roksany Węgiel obiegają sieć
  2. Rozwód? Media huczą: Anna i Robert Lewandowscy w kryzysie
  3. Mielec: piękny gest władz wobec zmarłego prezydenta. Przykład dla wszystkich?

źródło: gazetawroclawska.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: