Krzysztof Cugowski dowiedział się, jaką otrzyma emeryturę. I się załamał

Krzysztof Cugowski po wielu latach śpiewania boleśnie zderzył się z realiami życia w Polsce. Legendarny wokalista, założyciel kultowego zespołu Budka Suflera, dowiedział się, ile wyniesie jego emerytura. I lekko się załamał, bo bez wątpienia liczył na znacznie więcej.

Nie tylko starsze pokolenie, ale właściwie każde, zna hity Budki Suflera. Już od lat 60. Cugowski z zespołem zachwyca rodaków. Jest bowiem postacią niezwykle barwną. Ma doświadczenie nie tylko w działalności artystycznej, ale i politycznej.

Mało kto pamięta, że Krzysztof Cugowski był senatorem VI kadencji. Często zabierał głos na tematy społeczne, próbował zmienić coś w kraju, ale jego polityczna kariera zakończyła się równie szybko, jak się zaczęła. Dziś, jak sam przyznaje, zdaje sobie sprawę, że będzie musiał śpiewać do śmierci.

POPULARNE  Cejrowski ujawnił brutalną prawdę. Jak wytłumaczy się Morawiecki?

Na pewno nie będzie mu dane wypoczywać na emeryturze, gdyż jej wysokość jest – mówiąc oględnie – niezbyt atrakcyjna.

Krzysztof Cugowski, pomimo tak wielu lat na estradzie i wielu sukcesów, nie może liczyć na pokaźną emeryturę z ZUS. Z czego wynika taki stan rzeczy i jaką emeryturę wyliczono gwiazdorowi polskiej muzyki? Wszystko ujawnił w rozmowie z jednym z tabloidów.

Kwota, którą założyciel zespołu Budka Suflera będzie otrzymywał od państwa jest tak kuriozalna, że artysta wręcz żartuje z tej sprawy.

POPULARNE  Tego się nie spodziewała. Szokujące zdjęcia Roksany Węgiel obiegają sieć

Cugowski: szkoda sobie tym zajmować głowę

„Jak się tylko wydaje, że na emeryturze można odpocząć. Nawet nie będę wspominał o tej emeryturze, którą dostanę chyba w marcu 2016 roku, bo to aż szkoda sobie tym zajmować głowę! Mnie nie dotyczą żadne obniżania wieku, podwyższania, bo ja i tak będę musiał pracować do śmierci!” – grzmiał Krzysztof Cugowski.

Nic dziwnego, że gwiazdor z taką dezaprobatą mówi o wyliczonej dla siebie emeryturze. ZUS będzie mu bowiem płacił zaledwie 540 złotych miesięcznie. To kwota, za którą nie jest w stanie wyżyć nawet najbardziej oszczędny obywatel, a co dopiero przyzwyczajony do wysokich standardów życia wokalista.

POPULARNE  Sensacyjna decyzja Magdy Gessler ws. dalszej działalności

Co na to ZUS?

To przestroga, dla wszystkich, którzy wpłacają jedynie minimalne składki do ZUS. Na przykład samo-zatrudnionych przedsiębiorców. Dziś korzystają z przywileju niskich składek, liczonych od 60 proc. średniego wynagrodzenia. Ale odpowiednio niska będzie w przyszłości ich emerytura – komentuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS.

źródło: prostozmostu.pl, natemat.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: