UDOSTĘPNIAJCIE! Potrzebna pilna pomoc dla chorego Oskarka

0
Potrzebna pilna pomoc dla chorego Oskarka (zdjęcie: pomagam.pl)
Potrzebna pilna pomoc dla chorego Oskarka (zdjęcie: pomagam.pl)

Pilnie potrzebna jest pomoc dla chorego Oskarka. Zaledwie 5-letni chłopczyk nie może funkcjonować tak jak jego rówieśnicy. Wykryto bowiem u niego niezwykle poważną chorobę mózgu.

Oskar zawsze był wesołym i roześmianym dzieckiem. Uwielbiał bawić się ze swoimi kolegami, zawsze był pogodny i aktywny. Niestety, od jakiegoś czasu obraz ten zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni. Pojawił się bowiem niechciany wróg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biedronka: ależ zadyma! Klient wszystko nagrał, kobieta wpadła w szał

Tym wrogiem jest glejak pnia mózgu (DIPG), który lekarze zdiagnozowali u małego Oskarka. Niestety, ale to najgorszy i najbardziej złośliwy typ nowotworu jaki występuje u dzieci. Jak wynika z badań, rak rozwija się w części mózgu, która odpowiedzialna jest za oddychanie oraz połykanie.

ZOBACZ:
Koniec 500 plus w Polsce? Bruksela stawia sprawę jasno

W oczach Oskarka przez ostatni czas widać tylko strach. Ponadto 5-letni chłopiec nie rozumie, co tak naprawdę się dzieje. Rodzina robi co w ich mocy. Ciągłe wizyty w szpitalu, u lekarzy specjalistów, widok zapłakanych i zakłopotanych rodziców.

Pomóżmy Oskarkowi w walce o życie

Nowotwór niestety rozwija się z każdym dniem coraz bardziej. Dlatego właśnie potrzebna jest szybka pomoc. Chłopczyk przeszedł już chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Aktualnie poddawany jest tam radioterapii.

ZOBACZ:
Biedronka: ależ zadyma! Klient wszystko nagrał, kobieta wpadła w szał

Rodzice rozpaczliwie szukając pomocy dla swojego ukochanego dziecka dowiedzieli się, że jest szansa na leczenie dla Oskarka za granicą. Klinika Zurichu z dr Sabine Mueller dała pozytywną odpowiedź i zadeklarowała się rozpocząć leczenie. Niestety, nie jest to refundowane i potrzebna jest ogromna ilość pieniędzy.

Łącznie z kosztem dojazdów za granicę oraz niezwykle drogimi lekami, koszta znacząco przekraczają możliwości rodziny. Dlatego bez naszej pomocy, Oskarek nie ma szans na przezwyciężenie złośliwego nowotworu. Potrzebne jest aż 500 tysięcy złotych. Na tą chwilę udało się zebrać już 150 tysięcy złotych.

Pomoc dla chorego Oskarka to wpłata dowolnego datku za pomocą serwisu pomogam.pl. Zbiórka odbywa się pod tym linkiem. Gorąco zachęcamy do wpłacania oraz udostępniania tego artykułu, aby informacja dotarła do jak największej liczby osób.

UDOSTĘPNIJ:

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_2ffy”]