Bezczelne słowa mordercy 10-letniej Kristiny. Zwrócił się do Polaków

0
10-letnia Kristina Mrowiny
10-letnia Kristina z miejscowości Mrowiny została zamordowana najprawdopodobniej przez Jakuba A.

Nic w ostatnim czasie nie wstrząsnęło Polską tak mocno, jak bestialski mord na 10-letniej dziewczynce z miejscowości Mrowiny. Kristina zginęła z rąk człowieka, któremu najprawdopodobniej zaufała, choć – jak podają media – niezbyt za nim przepadała.

Kristina z miejscowości Mrowiny nie wróciła ze szkoły do domu. Jej ciało znaleziono w pobliskim lesie. Miała liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. Morderca próbował upozorować gwałt. Później dowiedziono, że psychopata chciał pozbyć się Kristiny, gdyż ta utrudniała mu spotkania ze swoją mamą.

Zdrowemu psychicznie człowiekowi najczęściej trudno zrozumieć, jakie pobudki kierują psychopatycznymi mordercami. Jednakże w przypadku zbrodni dokonanej na bezbronnej, wracającej ze szkoły dziewczynce, uczucie niezrozumienia jest jeszcze silniejsze.

ZOBACZ:
UDOSTĘPNIAJCIE! Potrzebna pilna pomoc dla chorego Oskarka

Trudno pojąć, jak to możliwe, że człowiek, który zamordował w szczególnie okrutny sposób dziecko, przez następne dni normalnie funkcjonował i nie dał po sobie niczego poznać rodzinie i znajomym. Tym bardziej, że o sprawie mówił już cały kraj. Jakub A., który już przyznał, że to z jego rąk zginęła Kristina, został zatrzymany niedługo po tym, jak ciało jego ofiary zostało znalezione w miejscowości Mrowiny w województwie dolnośląskim.

Po ujawnieniu przez media szczegółów i prawdopodobnych motywów zbrodni pojawiły się nawet głosy, że sprawcę należałoby skazać na karę śmierci. Ta rzecz jasna od wielu lat nie figuruje w polskim systemie prawnym. Opinie internautów pokazują natomiast, jak bezwzględnych chcemy kar dla sprawców tego typu morderstw, w dodatku dokonywanych na dzieciach.

10-letnia Kristina nie żyje, morderca się tłumaczy

Jakub A. od kilkunastu dni przebywa w areszcie. Najprawdopodobniej już nigdy nie wróci do normalnego życia po tym, co zrobił. Choć oficjalnie nie ujawniono jego wizerunku i pełnego nazwiska, to po sieci i tak krążą zdjęcia i dane tego człowieka. Nie ulega zatem wątpliwości, że nawet jeżeli wyjdzie kiedyś na wolność, nie uniknie społecznego linczu. Gdy znaleziona została martwa Kristina, szukał go przecież cały kraj. I zostanie zapamiętany na długie lata.

ZOBACZ:
Tego się nie spodziewała. Szokujące zdjęcia Roksany Węgiel obiegają sieć

Choć sprawca tak okrutnej zbrodni powinien zastygnąć w milczeniu i skupić się na odbywaniu kary, to Jakub A. postanowił… zwrócić się do społeczeństwa krytykującego jego czyn. Wielu zapewne odbierze te słowa jako absolutnie bezczelne, gdyż morderca chce odsunąć od siebie odpowiedzialność.

Do rodaków Jakub A. zwraca się za pośrednictwem swojego obrońcy.

– W imieniu Jakuba A. chciałabym przeprosić rodziców pokrzywdzonej Kristiny, jej rodzeństwo i całą rodzinę – powiedziała w rozmowie z TVN24 mec. Katarzyna Bórawska. Jej zadaniem będzie obrona 22-latka podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Dodała, że Jakub A. wyraża „żal i skruchę”.

Jednak to nie te słowa wzbudzają największe emocje. Później dowiadujemy się bowiem, że sprawca poprosił o apel, by… nie dokonywać ocen moralnych jego czynów.

– Prosi także o niedokonywanie ocen moralnych jego czynów z uwagi na fakt, że od ponad roku uczęszczał na terapię psychologiczną. Dodatkowo leczył się na własną rękę środkami psychotropowymi – przekazała obrończyni Jakuba A.

  1. Biedronka: ależ zadyma! Klient wszystko nagrał, kobieta wpadła w szał
  2. Górniak dostała luksusową garderobę. To jeszcze nie wszystko
  3. Niemcy zaniepokojeni. Angela Merkel znów dostała ataku (WIDEO)
  4. Cejrowski ujawnił brutalną prawdę. Jak wytłumaczy się Morawiecki?