Para gejów w Onet Rano. Wyznali, co sądzą o Polakach

Onet Jakub i Dawid
Onet, Jakub i Dawid

Zdumiewające wypowiedzi pary homoseksualistów znanych jako Jakub i Dawid usłyszeliśmy w telewizji Onet. Panowie od dawna czują się w kraju dyskryminowani. Wyznali zatem, co sądzą o Polakach i wartościach bliskich środowiskom narodowym.

W ostatnich miesiącach jest w naszym kraju szczególnie głośno o środowiskach LGBT. Choć debaty o możliwych zmianach w prawie dotyczących homoseksualistów trwają już od lat, to po ogłoszeniu projektu pt. karta LGBT w Warszawie, zawrzało szczególnie.

I wtedy popularność zaczęła zdobywać m.in. para gejów znana na Facebooku jako Jakub i Dawid. Panowie bardzo chętnie mówią o swojej orientacji, dzielą się kulisami swojego życia w sieci i zaznaczają, że do swoich apartamentów w Sopocie zapraszają wszystkich oprócz wyborców, sympatyków i polityków PiS oraz homofobów i rasistów.

W dzisiejszym programie Onet Rano opowiadali głównie o szykanach, jakie spotykają ich w Polsce. Mają one rzecz jasna mieć związek z ich orientacją seksualną. Usłyszeliśmy też mnóstwo narzekań na atmosferę, jaka panuje w naszym kraju. Jak się okazuje, mentalność większości Polaków jest nie w smak przedstawicielom środowisk LGBT.

Ale od początku. Trwająca jeszcze „afera” miała swój początek kilka dni temu. Wówczas Jakub i Dawid opublikowali wpis dyskryminujący polityków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Para stwierdziła, że nie będą obsługiwać osób o takich preferencjach wyborczych.

Onet Rano: Jakub i Dawid o problemach LGBT w Polsce

W programie Onet Rano rano panowie chętnie obrażali polskie wartości i symbole narodowe. Najpierw stwierdzili, że w ich hotelu jest miejsce dla każdego. Następnie dodali jednak, że nie przyjmą tam m. in. Krystyny Pawłowicz, bo po prostu mają do tego prawo. Przypomnijmy, że środowiska LGBT od wielu miesięcy namawiali do surowego ukarania drukarza, który odmówił wydrukowania ulotek promujących event homoseksualistów.

W ostatnich minutach wywiadu wyrażali obawę w kontekście noszenia tęczowych opasek i trzymania się za ręce. Następnie poszli o krok dalej i wyznali, co czują naprawdę. „Rzygać się chce, gdy słyszę słowo narodowy”. „Flaga Polski źle mi się kojarzy”. ”Do patriotyzmu zniechęcają mnie Polacy” – wyznawali szczerze.

Prowadząca program dziennikarka Onetu nie wyglądała na zbyt oburzoną takimi słowami. Spokojnie prowadziła rozmowę. Jakub i Dawid bez przeszkód powiedzieli to, co chcieli i wrócili do budowania swojej popularności w mediach społecznościowych.

źródło: Onet, prostozmostu.pl

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]