Co wyprawia papież Franciszek? Kolejne ataki na św. Jana Pawła II!

Jan Paweł II i papież Franciszek
Jan Paweł II i papież Franciszek

Ostatnimi czasy coraz częściej dobiegają do nas informacje o nieprzychylnym nastawieniu, jakie reprezentuje papież Franciszek w stosunku do Jana Pawła II. Teraz dotarły kolejne szokujące doniesienia.

Sprawa ma swoje dno w wydarzeniach sprzed kilkunastu dni. Papież Franciszek oskarżył bowiem polskiego Biskupa Rzymskiego, Jana Pawła II, jakoby ten zatajał informacje o pedofilii oraz innych nadużyciach seksualnych w jednej z instytucji kościelnej. Ponadto obecna głowa Kościoła twierdzi, że dane te posiadał Benedykt XVI. Przekazał on je swojemu polskiemu następcy, a ten nie wykonał odpowiednich czynności wyjaśniających.

Sprawa nabrała dużych kontrowersji. Oskarżenia wysnute przez papieża Franciszka nie były podparte bowiem żadnymi argumentami. Warto również dodać, że tego typu tezy, w którym papież oskarża swojego poprzednika, nie wydarzyły się jeszcze nigdy w historii Watykanu.

ZOBACZ:
Wstrząsające słowa papieża. Franciszek oskarża Jana Pawła II

Jak się jednak okazało, sprawa ma swój dalszy bieg. Najprawdopodobniej jest to plan aranżacji dalszych ataków na papieża polaka – św. Jana Pawła II. Wizja Kościoła Katolickiego, jaką reprezentował polski Ojciec Święty, nie podoba się najwidoczniej watykańskim hierarchom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Para gejów w Onet Rano. Wyznali, co sądzą o Polakach

Papież Franciszek kwestionuje świętość Jana Pawła II

W ostatnim czasie na najwyższe stanowiska i urzędy w Watykanie, papież Franciszek dopuszcza przede wszystkim osoby, którym „przeszkadza” kanonizacja Jana Pawła II i którzy otwarcie o tym mówią. Czy jest to kolejny krok ku umniejszaniu świętości polskiego papieża?

ZOBACZ:
Maja Ostaszewska znów pod ostrzałem. Nie powinna tego mówić?

Kilka miesięcy temu powstała książka „Dzień sądu” napisana przez Andrea Tornielli i i Gianni Valente – dwóch watykanistów. W tej pozycji sformułowano bardzo wiele kontrowersyjnych tez. Między innymi napisano, jakoby pod jurysdykcją Jana Pawła II poza obowiązującymi procedurami chroniono największych przestępców seksualnych.

Poza tak skandalicznymi tezami, w książce ukazała się inicjatywa sekretarza Sygnatury Apostolskiej biskupa Giuseppe Sciacciego, aby dokonać aktu dekanonizacji św. Jana Pawła II. Dodał, że tak niecodzienną procedurę należałoby wykonać, gdyby udowodniono zarzucane mu niedopełnienia obowiązków.

Sprawę skomentował również kardynał Stanisław Dziwisz. Ten pełnił funkcję sekretarza papieża Polaka. „Tak po prostu nie było” – napisał. Doszczętnie i bardzo szczegółowo również wyjaśnił, że Jan Paweł II bardzo heroicznie walczył z wszelkim złem, jakie występowało w Kościele Katolickim podczas jego pobytu w Watykanie.