Jolanta Kwaśniewska wyznała wszystko. Oto prawda o życiu z prezydentem

0
Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska
Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska

Żadna pierwsza dama III RP nie została zapamiętana przez tak wielu. Jolanta Kwaśniewska wciąż istnieje w świadomości milionów Polaków, choć kadencja jej męża dobiegła końca już ponad 14 lat temu. Jak do tego doszło? Jakim mężem był Aleksander Kwaśniewski? Zapraszamy do lektury.

Jolanta Kwaśniewska z domu Konty (urodzona 3 czerwca 1955 w Gdańsku) – polska prawnik, działaczka społeczna, prezenterka TVN Style, prezes fundacji Porozumienie bez barier. Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

Ta kobieta cieszyła się sympatią nawet tych, dla których Aleksander Kwaśniewski nie był wartościowym politykiem. Wszystko to dlatego, że reprezentowała nasz kraj i swojego męża naprawdę godnie. Pierwsza dama z lat 1995-2005 przez wiele lat była ikoną stylu.

ZOBACZ:
Wojciech Cejrowski zakpił z wysokiego sądu. Zrobił to na sali rozpraw
ZOBACZ:
Mamy zdjęcie! Tak wyglądała Jolanta Kwaśniewska 40 lat temu

Miliony Polek chciały brać przykład z małżonki prezydenta Kwaśniewskiego. Z kolei dla Polaków Jolanta Kwaśniewska stanowiła wspaniałą wizytówkę Polski podczas spotkań międzynarodowych. Mamy 2019 rok, a dla wielu nadal pani Jolanta pozostaje bezkonkurencyjna.

Ostatnio informowaliśmy o możliwym starcie byłej pierwszej damy w wyborach prezydenckich. W internecie ten pomysł zyskuje niemałą aprobatę. Przytaczaliśmy setki pochlebnych komentarzy. Ponadto na popularności zyskują fotografie porównawcze, gdzie Jolanta Kwaśniewska „rywalizuje” z Agatą Dudą czy Anną Komorowską. I zazwyczaj wygrywa.

Jolanta Kwaśniewska szczerze o mężu

Dziś już piszemy o Kwaśniewskiej głównie w kontekście możliwej walki o prezydenturę. Jednak wiele lat temu życie prywatne rodziny prezydenckiej budziło ogromne zainteresowanie. To nie może dziwić, bo stanowili przecież najważniejsze małżeństwo w kraju. Wówczas jednak nie docierało do nas zbyt wiele informacji zza kulis.

ZOBACZ:
Stało się. Mariusz Max Kolonko założył własną partię

Natomiast w ostatnim czasie Jolanta Kwaśniewska bardziej otwarcie mówi o tym, jak wygląda i wyglądało życie z prezydentem RP. Jak się okazuje, wcale nie było tak sielankowe, jak mogłoby się wydawać. Poznaliśmy ciemne strony bycia pierwszą damą, a także żoną bardzo znanego polityka.

Jolanta Kwaśniewska wyznała między innymi, jak czuła się w roli matki. Dziennikarzom „Newsweeka” powiedziała, że wiele razy czuła, jak polityka zabiera jej męża. Choć przyznaje, że tłumaczyła sobie, iż musi się nim dzielić w imię dobra kraju, to nie zawsze potrafiła to w pełni zrozumieć i było jej ciężko.

Legendarna pierwsza dama wspomina, że kiedyś nie widziała męża przez siedem dni. „Pamiętam rok 1993, nasza córka miała 12 lat. Męża przez tydzień nie było w domu” – wspomina. Wszystko przez trwającą wówczas kampanię wyborczą. Ponadto Kwaśniewska wspomina gorzko czasy, gdy mąż zajmował się polityką, a ona wychowaniem córki Aleksandry.

Jak się dowiadujemy, Jolanta Kwaśniewska miała poczucie, jakby była samotną matką. „Była komisja konstytucyjna, a wcześniej Okrągły Stół. Zawsze coś było. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko” – przyznała na łamach gazety.

źródło: se.pl

  1. Tusk będzie zawiedziony. Kwaśniewski ocenił jego szanse
  2. Jolanta Kwaśniewska nowym prezydentem RP? Tego chcą Polacy!
  3. Przasnysz: nożownik schwytany! Policja ustaliła tożsamość szaleńca
  4. Skandaliczna sytuacja w sklepie Rossmann! Jak to wytłumaczą?