Polacy wściekli. Oto co Anna Mucha powiedziała o Janie Pawle II

Jan Paweł II i Anna Mucha
Jan Paweł II i Anna Mucha

Znana głównie z filmów i seriali Anna Mucha już od wielu lat nie stroni od kontrowersji. Zdarza jej się również uderzać w wartości i osoby ważne dla większości Polaków. Jedną z takich postaci bez wątpienia jest papież Jan Paweł II.

Kto jak kto, ale Anna Mucha nie jest kojarzona z konserwatyzmem. Ba! Na prawicy popularna aktorka uważana jest za przeciwniczkę wszelkich bliskich Polakom wartości. Jednakże to nie krytykowanie katolików czy obecnej władzy wzbudziło największe oburzenie. Od Muchy oberwał sam… święty Jan Paweł II.

DZISIAJ GRZEJE:
Te słowa rozrywają serce. Anna Przybylska wypowiedziała je tuż przed śmiercią

Mucha popularność zdobywała na początku XXI wieku. To wówczas, u boku Kuby Wojewódzkiego, pięła się w górę show-biznesowej hierarchii. Dziś już znają ją niemal wszyscy, lecz lata zawodowej świetności ma już za sobą. Najbardziej aktywna jest na Instagramie.

Anna Mucha: Jan Paweł II i jego kult

Od czasu do czasu Anna Mucha wypowiada jednak słowa, które dla wielu rodaków są nie do zaakceptowania. Po jakimś czasie kurz opada i znów cieszy się sympatią jako aktorka i influencerka. Lecz prędzej czy później znów udziela kontrowersyjnej wypowiedzi. Dla wielu ogromnym rozczarowaniem może być system wartości prezentowany przez gwiazdę.

Okazuje się bowiem, że celebrytka nie uznaje świętości. Przyznała wprost, co sądzi o tym, że Jan Paweł II jest tak znaczącą postacią dla milionów Polaków. Tego typu wypowiedź nie mogła przypaść do gustu konserwatywnemu społeczeństwu w naszym kraju.

Beata Kozidrak nadal przeżywa dramat. Cierpi, ale też pomaga

DZISIAJ GRZEJE:
Polsat przekazał przełomowe wieści ws. Ryszarda Kotysa

„Jan Paweł II traktowany jest w Polsce jak złoty cielec” – twierdzi aktorka Anna Mucha. Następnie wypowiedziała słowa jeszcze mocniejsze. Skrytykowała bowiem postawę większości Polaków, którzy – jej zdaniem – deklarując katolicyzm wykazują się hipokryzją.

„Mało kto postępuje zgodnie z jego naukami, ale każdy może sobie postawić na półce album za 15 zł z fotografiami papieża. W tym, że Kubica ma na kasku napisane „JP2″, dopatrujemy się przyczyny tego, że przeżył wypadek. To absurd!” – wścieka się celebrytka.

Zaznaczmy, że Anna Mucha pochodzi z katolickiej rodziny. W dzieciństwie rodzice pozwolili jej wybrać, czy chce iść do pierwszej komunii. Zdecydowała się rok później, niż rówieśnicy. Dla białej sukienki. „Teraz już wiem, że biały pogrubia, dlatego więcej tego błędu nie popełnię” – żartuje aktorka cytowana przez Gazetę Wyborczą.

  1. Kinga Duda podjęła szokującą decyzję. Agata i Andrzej zrozumieją?
  2. Kolejna wpadka Kurdej-Szatan! Zapomniała złączyć nogi, a potem…
  3. Co wyprawia papież Franciszek? Kolejne ataki na św. Jana Pawła II!
  4. Poważne zarzuty wobec Maxa Kolonko. Co na to lider partii #R Revolution?
  5. Michał Pol w Fame MMA? Mocna odpowiedź Krzysztofa Stanowskiego